Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podążaj Śladami Marzeń. To już IV edycja festiwalu [ZDJĘCIA]

Paulina Rezmer
Od 12 do 14 lutego potrwa IV edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Impreza od początku towarzyszy Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour.

W tym roku na festiwalowej scenie Śladami Marzeń pojawi się rekordowa jak dotąd liczba prelegentów. - Przygotowaliśmy aż dwadzieścia prezentacji. Autorzy 14 z nich powalczą we flagowym konkursie festiwalu o Złoty Ślad – mówi Tomasz Labus, organizator.

Wśród uczestników konkursu znaleźli się pozytywni szaleńcy, którzy autostopem, jachtostopem i pieszo przemierzają oceany i kontynenty. Uzależniony od bycia w drodze Daniel Małajowicz opowie o tym, jak z 5 euro w kieszeni dotardł na Karaiby. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać też niesamowitej opowieści Szczepana Ligęzi, który swoje 26 urodziny postanowił świętować w sposób wyjątkowy, odwiedzając przez rok 26 państw. Stasia Budisz-Cysewska przedstawi Gruzję od kuchni. - Po wielu latach podróżowania na Kaukaz, który udało mi się zjeździć praktycznie wzdłuż i wszerz na bardzo różne sposoby, wreszcie tam zamieszkałam. Chętnie opowiem o życiu i ludziach stamtąd – deklaruje podróżniczka.

Polecamy też:

O pierwszym w historii spływie Wisłą na dmuchanym canoe opowie odważny amator survivalu, Konrad Busza, który pokonał prawie tysiąc kilometrów z Krakowa do Bałtyku w czasie 14 dni i 7 godzin.

Wszyscy prelegenci walczą o Złoty Ślad w czasie głosowania publiczności. Zasada jest prosta. Im ciekawiej opowiada dany podróżnik, tym więcej głosów ma szansę zdobyć. Żeby zachęcić do głosowania organizatorzy przygotowali dla publiczności sporo nagród, w tym zwiedzanie kopalni w Złotym Stoku, wyjazdy z zakwaterowaniem, bilety na ściankę wspinaczkową i vouchery na zajęcia językowe.

Podczas festiwalu pojawią się goście specjalni. Tomasz Łopata opowie o Selma Expedition. Należy do niego rekord świata w żegludze najdalej na południe, przepłynął 150 tysięcy mil, 20 tysięcy jako kapitan po wodach Antarktyki. Tajniki dbania o siebie w czasie wyprawy zdradzi również Marcin Dobas, ratownik górski, przewodnik i fotograf National Geographic Polska.

Nie zabraknie też ważnych przedstawicieli poznańskiego środowiska podróżników. - Podczas festiwalu pokażemy film przybliżający historię Tomasza Kowalskiego, zdobywcy Broad Peak, który za swoją pasję zapłacił najwyższą cenę – przypomina Tomasz Labus. Zanim 5 marca 2013 roku zginął w Himalajach, przez kilka lat prowadził bloga „Magister Kowalski”. Jego notatki i wspomnienia narzeczonej Agnieszki Korpal posłużyły za oś opowieści o miłości, w której nie ma miejsca na łzy, smutek i rozgoryczenia.

Organizatorzy festiwalu wiedzą, że do serca podróżnika skutecznie dociera się przez żołądek, dlatego w programie znalazła się też językowa podróż kulinarna, czyli prezentacja w języku angielskim poświęcona kuchni hiszpańskiej. Poprowadzi ją Adriana Cortegoso Aboy, Hiszpanka, pasjonatka języków obcych i gastronomii.

Festiwal jest biletowany. Wejściówka na Śladami Marzeń jest jednocześnie biletem na Tour Salon.
Bilet jednorazowy, do kupienia w przedsprzedaży internetowej na www.tour-salon.pl kosztuje 15 zł. Bilet ulgowy, rodzinny, dla grup szkolnych i studentów kosztuje 12 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą na teren festiwalu za darmo. Jeszcze do 7 lutego można odebrać bezpłatne wejściówki na Śladami Marzeń. Szczegółowe informacje na stronie www.sladamimarzen.pl. Festiwal odbędzie się na terenie MTP w pawilonie 15 w sali G1. Start w piątek 12 lutego o godz. 11.00.

Śladami Marzeń: Potrafilibyście to zjeść?

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto