Zupełnie puste ulice i chodniki Poznania. Za to tłumy na plażach i działkach. Poznaniacy wykorzystali długi sierpniowy weekend opalając się na kocach, ale też nie zabrakło takich, którzy woleli wypocząć w bardziej ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zupełnie puste ulice i chodniki Poznania. Za to tłumy na plażach i działkach. Poznaniacy wykorzystali długi sierpniowy weekend opalając się na kocach, ale też nie zabrakło takich, którzy woleli wypocząć w bardziej aktywny sposób.

– Piękne słońce, prawie 30 stopni upału i delikatny wiaterek – czego chcieć więcej, pyta się retorycznie Marek, który niemal 3 dni spędził w Kiekrzu. W jego ślady poszło wielu poznaniaków. Nad jeziorem Kierskim, Rusałką i Maltą trudno było nawet znaleźć wolne miejsce, gdzie można by rozłożyć koc i złapać jeszcze trochę opalenizny.

Prawdziwy raj mieli właściciele małej gastronomii w okolicy kąpielisk. – Weekendowy utarg dorównuje dochodom z co najmniej dwóch tygodni lipca – mówi jeden z nich.

Pecha mieli jednak ci poznaniacy, którzy wybrali się na weekend do Pobiedzisk. Tam z powodu bakterii coli i sinic wprowadzono zakaz kąpieli. Poza tym kąpieliskiem, także na czterech innych wielkopolskich plażach wbito znak „zakaz kąpieli”.

Za to na działkach i osiedlach domków jednorodzinnych roznosił się zapach grilla. Wiele było powodów do uprawiania jednego z ulubionych „sportów” Polaków. Bo syn znalazł pracę, córka obchodzi „osiemnastkę” lub wpadł z rodziną dobry kolega z czasów studenckich.

Poznaniakami był „zasłany” również trawnik między Teatrem Wielkim a pomnikiem Adama Mickiewicza. Jedni czytali książki, inni grali z „zośkę”, a część po prostu opalała się.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!