Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1. Kolejorz uratował punkt w ostatniej akcji meczu!

SZKI
Po emocjonującej końcówce Lech Poznań zremisował z Pogonią Szczecin 1:1 na inaugurację ligowej wiosny. Punkt Kolejorzowi uratował Paulus Arajuuri.

Poznańska Lokomotywa straciła gola już w 3. minucie spotkania. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Ricardo Nunes. Zawodnicy Lecha nie pokryli dokładnie gospodarzy. Futbolówka odbiła się od głowy Kaspera Hamalainena, a do siatki skierował ją Marcin Robak, który rok temu zapakował Kolejorzowi aż pięć goli w jednym meczu.

POGOŃ SZCZECIN - LECH POZNAŃ: TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO

Potem lechici bili głową w szczeciński mur i odgryzali się głównie niecelnymi strzałami z dystansu. Aż do ostatniej minuty meczu.

Zabójcza kontra Lecha dała wyrównanie. Gergo Lovrecsics pomknął lewą stroną boiska i zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Paulusa Arajuuriego. Ten uderzył z pierwszej piłki. Radosław Janukiewicz próbował interweniować, odbił lekko futbolówkę, ale ta ostatecznie wpadła do bramki.

Warto odnotować w tym meczu również debiut Davida Holmana. Drugi z nowych piłkarzy Tamas Kadar przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)