Dzisiaj w Poznaniu odbędzie się pogrzeb Jana Kulczyka. Początek o godz. 11.30 na Wzgórzu św. Wojciecha. Jakie znane osobistości przyjadą do stolicy Wielkopolski?

W ostatniej drodze Jana Kulczyka wezmą udział: Anna Komorowska, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Lech Wałęsa, Małgorzata Omilanowska (minister kultury), Horst Koehler (były prezydent Niemiec i Międzynarodowego Funduszu Walutowego). Swoje przybycie potwierdzili także: Krzysztof Penderecki, Jan AP Kaczmarek, Zygmunt Solorz - Żak, Jan Englert i Jerzy Buzek. Ma być także wiele osób z polskiej listy Forbesa oraz przedstawicieli arystokracji.

Msza pogrzebowa, na której pożegnany zostanie Jan Kulczyk zostanie odprawiona o godz. 11.30 w kościele oo. Karmelitów przy ul. Działowej na Wzgórzu św. Wojciecha. Biznesmen zostanie pochowany na Cmentarzu Jeżyckim przy ul. Nowina - w grobowcu rodziny Kulczyków. Uroczystości na jeżyckim cmentarzu rozpoczną się o godz. 13.30.

Zmiany w organizacji ruchu:


1. Wzgórze św. Wojciecha
- o godzinie 6.00 zostały zamknięte wloty: ul. Święty Wojciech od ul. Wolnica (wjazd tylko dla upoważnionych, w tym mieszkańców zlokalizowanych przy tej ulicy posesji), ul. Księcia Józefa od al. Niepodległości oraz ul. Kutrzeby (wjazd tylko dla upoważnionych);

- plac przed Wzgórzem św. Wojciecha zostanie wyłączony z ruchu (także dla pieszych);

- dla celów parkingowych zostanie wyłączony z ruchu lewy pas w ciągu ulic Kutrzeby i Północnej.

2. Ulica Nowina
- od wtorku od godz. 22.00, po obu stronach ulicy Szpitalnej, na odcinku od ul. Miodowej do ul. Nowina, obowiązuje zakaz parkowania. To samo dotyczy ul. Nowina na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szpitalnej;

- ul. Nowina została zamknięta dla ruchu o godz. 6.00 w środę. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów upoważnionych, w tym również mieszkańców oraz transportu publicznego;

- o godz. 10.00 ul. Nowina zostanie zamknięta także dla transportu publicznego, natomiast dla pojazdów upoważnionych obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Polskiej do ulicy Szpitalnej.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w godz. od 10.00 do około 16.00 autobusy linii nr 56, 61 i 833 jadące z Ogrodów w kierunku Smochowic zamiast ulicą Nowina kursować będą na trasie Szpitalna - Bukowska - Polska. Wyłączony w tych godzinach będzie przystanek "Polska n/ż".

Autobusy gminne TPBus z Tarnowa Podgórnego w tych godzinach nie będą odjeżdżać z ul. Nowina, a z przystanków przy ul. Szpitalnej (między Nowiną a Dąbrowskiego). Miejsca te będą odpowiednio oznaczone.

Na wniosek policji dokonywane będą czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na trasie, którą będzie poruszał się kondukt żałobny. Należy się też liczyć z dodatkowymi zmianami w organizacji ruchu, które policja w zależności od potrzeb będzie wprowadzać na bieżąco.CZYTAJ TAKŻE: Jan Kulczyk nie żyje. Lider polskiego biznesu miał 65 lat

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!