Pogrzeb Jana Kulczyka w Poznaniu odbędzie się 5 sierpnia Pogrzeb Jana Kulczyka w Poznaniu odbędzie się 5 sierpnia

Pogrzeb Jana Kulczyka w Poznaniu odbędzie się 5 sierpnia (© Archiwum Polska Press Grupy)

Pogrzeb Jana Kulczyka w Poznaniu odbędzie się w środę, 5 sierpnia. Na czas uroczystości pogrzebowych zamknięte dla ruchu samochodowego będą ulice wokół Wzgórza św. Wojciecha i Cmentarza Jeżyckiego przy ul. Nowina.

Msza pogrzebowa, na której pożegnany zostanie Jan Kulczyk odprawiona zostanie 5 sierpnia o godz. 11.30, kościele oo. Karmelitów przy ul. Działowej (na Wzgórzu św. Wojciecha). Jan Kulczyk pochowany zostanie na Cmentarzu Jeżyckim przy ul. Nowina - w grobowcu rodziny Kulczyków, w którym spoczywa ojciec Jana Kulczyka, Henryk. Uroczystości na jeżyckim cmentarzu rozpoczną się o godz. 13.30.

5 sierpnia - zmiany w organizacji ruchu:


1. Wzgórze św. Wojciecha
- o godzinie 6.00 zostaną zamknięte wloty: ul. Święty Wojciech od ul. Wolnica (wjazd tylko dla upoważnionych, w tym mieszkańców zlokalizowanych przy tej ulicy posesji), ul. Księcia Józefa od al. Niepodległości oraz ul. Kutrzeby (wjazd tylko dla upoważnionych);

- plac przed Wzgórzem św. Wojciecha zostanie wyłączony z ruchu (także dla pieszych);

- dla celów parkingowych zostanie wyłączony z ruchu lewy pas w ciągu ulic Kutrzeby i Północnej.

ZOBACZ TAKŻE: Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak zmarł w Wiedniu [ŻYCIORYS, ZDJĘCIA]


2. Ulica Nowina
- już od wtorku od godz. 22.00, po obu stronach ulicy Szpitalnej, na odcinku od ul. Miodowej do ul. Nowina, będzie obowiązywał zakaz parkowania. To samo dotyczy ul. Nowina na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szpitalnej;

- ul. Nowina zostanie zamknięta dla ruchu o godz. 6.00 w środę. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów upoważnionych, w tym również mieszkańców oraz transportu publicznego;

- o godz. 10.00 ul. Nowina zostanie zamknięta także dla transportu publicznego, natomiast dla pojazdów upoważnionych obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ulicy Polskiej do ulicy Szpitalnej.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w godz. od 10.00 do około 16.00 autobusy linii nr 56, 61 i 833 jadące z Ogrodów w kierunku Smochowic zamiast ulicą Nowina kursować będą na trasie Szpitalna - Bukowska - Polska. Wyłączony w tych godzinach będzie przystanek "Polska n/ż".

Autobusy gminne TPBus z Tarnowa Podgórnego w tych godzinach nie będą odjeżdżać z ul. Nowina, a z przystanków przy ul. Szpitalnej (między Nowiną a Dąbrowskiego). Miejsca te będą odpowiednio oznaczone.

CZYTAJ TAKŻE: Jan Kulczyk nie żyje. Biznesmen miał 65 lat [ZDJĘCIA]


Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania na uliczkach dochodzących do ul. Nowina. Oznakowanie czasowe zostanie usunięte po zakończeniu uroczystości pogrzebowych.

Na wniosek policji dokonywane będą czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na trasie, którą będzie poruszał się kondukt żałobny. Należy się też liczyć z dodatkowymi zmianami w organizacji ruchu, które policja w zależności od potrzeb będzie wprowadzać na bieżąco.


Pogrzeb Jana Kulczyka: Więcej informacji TUTAJ


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (4)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się
Greg (gość) (Darius)

To zostań niezwykłym obywatelem i przestać farmazony wypisywać. Zawsze znajdzie się jakiś nieudacznik życiowy aby troszkę popluć na tego , któremu coś się udało. Masakra...

Ganz (gość) (Darius)

Zastanów się trochę......ten człowiek znał bardzo wielu ludzi na całym świecie....nie będę oceniał jakim człowiekiem był bo to nie czas i miejsce ale zrozumiałym powinno być, że przy tak ogromnej liczbie ludzi, która przyjdzie pożegnać Jana Kulczyka musi zostać wprowadzone zmiany w organizacji - jakbyś miał taką liczbę znajomych to w testamencie napisałbyś, że mają nie przychodzić na Twój pogrzeb bo ulice zamkną ???? Weź człowieku włącz myślenie nim coś napiszesz.....i nie oceniaj kogoś przez pryzmat mediów i bzdur wyczytanych w internecie - to są niestety źródła ciężko weryfikowalne a niektórzy chłoną to wszystko jak gąbka......

Beka (gość) (Darius)

Lepiej milczeć niż pisać co do głowy wpadnie. A ty co zrobiłeś dla poznania i wielu organizacji, którym Jan Kulczy pomagał?

Darius (gość)

no cos takiego.... zwykly i niezwykly obywatel a tyle utrudnien dla zwyklych obywateli jak zmarlby nie wiadomo jaki PREZYDENT.... nie powinno byc tak !!! co to ma znaczyc.... ???? gdzie tu demokracja... ??? dlaczego zamykaja ulice ???!!! i reorganizuja komunikacje mieska ??? kim ON byl ??? .... tak byc nie powinno... to byl normalny BIZNESMEN i jako normalny obywatel ma tez takie normalne prawa do pochowku... bez ograniczen i zamykania ulic czy reorganizacji komunikacji miejskiej !!!!!