Polcon 2015. W piątek na terenie campusu Politechniki Poznańskiej, na którym odbywa się impreza, spotkać można było Andrzeja Sapkowskiego, autora "Wiedźmina". Tej okazji nie przepuścili cosplayerzy.

Wszystko o Polconie w jednym miejscu - zdjęcia, program i ciekawostki


Andrzej Sapkowski, król polskiej fantastyki, podpisywał w piątek książki na rozpoczętym tego dnia Polconie 2015 - największym w Polsce konwencie fantastyki. To nie jedyna okazja na spotkanie z Sapkowskim - w sobotę o godzinie 14 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem.

Niektórzy fani "Wiedźmina" okazali się nie mniejszą atrakcją, niż sam autor - para cosplayerów wyglądała dokładnie jak postaci z gry.

Polcon 2015 to cztery dni wielkiego święta wszystkich fanów fantastyki. Uczestnicy konwentu zjeżdżają się do Poznania z całego kraju.

W Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo czekają na nich liczne atrakcje: turnieje w gry planszowe i fabularne, spotkania z autorami książek i komiksów, wydawcami i krytykami fantastyki.


Polcon 2015 wystartował. Politechnika Poznańska opanowana przez fanów fantastyki! [ZDJĘCIA]

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ja (gość)

Po pierwsze: Polcon największym konwentem fantastyki? Śmiech na sali, w tym roku było nieco ponad 3000 uczestników. To śmieszna liczba w porównaniu z Pyrkonem, który w tym roku ściągnął ponad 30000 osób, czyli 10 razy więcej. Błagam, znajdźcie kogoś kompetentnego do tych artykułów, bo każdy artykuł o Polconie, jaki tu znajduję, jest żałośniejszy od poprzedniego.
Po drugie: uważacie, że ten Geralt jest dobry? Powinniście zobaczyć strój Opiekuna, to król wśród polskich Geraltów.