(© Archiwum)

Trzech mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia ćwierć miliona złotych zostało aresztowanych przez wielkopolską policję. Jeden ze sprawców został zatrzymany w banku w Poznaniu, pozostali dwaj podejrzani wpadli później.

Andrzej Borowiak, rzecznik z KWP w Poznaniu tłumaczy: - Sprawcy na podstawie sfałszowanych dokumentów zarejestrowali firmę transportową. Na podstawie fikcyjnych dokumentów podpisali umowy z pięcioma bankami na odbiór gotówki i obsługę kont. Wykorzystywali szybkość banków przy księgowaniu wpłat.

Zobacz także: Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy napadu

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wyjaśniają, że metoda, jaką posłużyli się podejrzani, jest stosowana przez oszustów niezwykle rzadko.

Nie chcąc zdradzać mechanizmu przestępstwa odmawiają szczegółowych informacji na temat postępowania. Mówią tylko, że gdyby przestępcom się udało, bank straciłby pieniądze, a w jego skarbcach znalazłyby się... pocięte gazety.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

CZeść Pełowcy:) (gość)

*** Anita Gargas wygrała z Grobelnym
Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił zarzuty, jakie wobec Anity Gargas, twórczyni "Misji Specjalnej", wysuwał prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Grobelny był bohaterem jednego z odcinków "Misji Specjalnej" dotyczącym Kupca Poznańskiego i poczuł się urażony podanymi w nim informacjami. Dlatego skierował do Sądu Okręgowego w Poznaniu prywatny akt oskarżenia przeciwko Anicie Gargas, twierdząc, że został zniesławiony w oczach opinii publicznej.

Sąd już na pierwszym posiedzeniu sprawę umorzył, oddalając zarzuty prezydenta Poznania wobec dziennikarki i uznając, że materiał "Misji Specjalnej" został przygotowany w sposób rzetelny i z zachowaniem wszystkich zasad obiektywnego dziennikarstwa. Uznał, że nie doszło do czynów zabronionych, o których mówił Grobelny w akcie oskarżenia.

Postanowienie o umorzeniu jest nieprawomocne. ***