Tydzień dają policyjni związkowcy komendantowi głównemu na zakończenie rokowań. - Jeśli do końca września nie dostaniemy zaległych należności, akcja protestacyjna zostanie odwieszona - zapowiada Andrzej Szary, szef NSZZ Policjantów w Wielkopolsce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od początku roku policjanci ze sporym opóźnieniem dostają pieniądze za brak mieszkania, na dojazd do pracy, są kłopoty z wypłatą dofinansowania do wypoczynku. W sumie, jak oceniają związkowcy, tylko w Wielkopolsce policja zalega pracownikom z wypłatą co najmniej 9 milionów złotych.

- Liczymy, że należności jednak zostaną wypłacone. Jeśli nie, będziemy się zastanawiać, w jaki sposób wyegzekwować wypłatę - wyjaśnia Andrzej Szary. Na razie nie chce mówić, jaką formę mogą przyjąć policyjne protesty.

Kolejną turę rokowań zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!