Policja Poznań: 8 lat więzienia za bombowy alarm? Policja Poznań: 8 lat więzienia za bombowy alarm?

Policja Poznań: 8 lat więzienia za bombowy alarm? (© KWP w Poznaniu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policja Poznań. Nastolatek, który w lutym zaalarmował o podłożeniu bomby w Sądzie Okręgowym w Poznaniu może spędzić 8 lat w więzieniu. Taką karę przewiduje kodeks karny.

Policja Poznań: 8 lat więzienia za bombowy alarm?


Historia rozegrała się 25 lutego, kiedy 18-latek z Lubina zadzwonił z telefonu komórkowego do Sądu Okręgowego w Poznaniu z informacją, że w budynku jest ładunek wybuchowy.

- Po zgłoszeniu cały teren został przeszukany przez funkcjonariuszy specjalizujących się w rozpoznaniu minersko – pirotechnicznym. Niczego podejrzanego nie znaleziono - podaje komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.


Zobacz także: 2 kg amfetaminy w proszku do prania [ZDJĘCIA]


Policjanci z Poznania rozpoczęli poszukiwanie autora nieśmiesznego żartu. 26 marca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Stare Miasto zatrzymali nastolatka.

- Młody człowiek nie potrafił w żaden sposób uzasadnić swojego wybryku - informuje poznańska policja.

Wobec nastolatka zastosowano wobec niego dozór policyjny. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, grozi mu do 8 lat więzienia.


Skomentuj:

Policja Poznań: 8 lat więzienia za bombowy alarm?Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!