Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcy Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcy

Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcy (© KWP w Poznaniu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcy. Poznaniak, pracujący w jednym z banków, za pomocą zmienionych danych do logowania na stronie banku, przelał na swoje konto 23 tysięcy złotych.

Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcy


Mężczyzna został zatrzymany 11 marca na poznańskim Grunwaldzie. 27-letni pracownik włamał się do sieci teleinformatycznej banku, w którym pracował, zmienił dane do logowania, adresy e-mail oraz numery telefonów komórkowych do potwierdzania transakcji na rachunkach bankowych dwóch klientów tego banku.

- Jeszcze tego samego dnia przelał pieniądze z tych kont, w łącznej wysokości 23 tys. zł na swój, założony wcześniej rachunek bankowy, po czym wypłacił część tych pieniędzy z bankomatu w jednym z poznańskich centrów handlowych - podaje poznańska policja.

Policjanci przeszukali mieszkanie 27-latka, zabezpieczyli sprzęt, z którego korzystał do przeprowadzenia trefnych transakcji i zatrzymali złodzieja.

Teraz grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Zobacz także: Policjanci zlikwidowali magazyn nielegalnych papierosów [ZDJĘCIA]


Skomentuj:

Policja Poznań: Internetowy złodziej ukradł 23 tysięcyZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!