Poznańscy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę, podejrzaną o kradzież prawie 30 tysięcy złotych. Kobieta działała metodą "na wnuczka". Grupa, do której należała, może mieć na swoim koncie nawet 70 kradzieży w całym kraju.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kryminalnych zainteresował fakt, że niektóre ze zgłaszanych im kradzieży łączy podobny sposób działania sprawców. W styczniu zatrzymali Krzysztofa W., w czerwcu - Andrzeja W. U tego ostatniego znaleźli pieniądze i biżuterię (o wartości około 18 tysięcy złotych). Nadal poszukiwano jednak wspólników zatrzymanych mężczyzn. Ustalono, że jest nią 23-letnia mieszkanka Poznania. To ona miała dzwonić do ofiar i opowiadać wiarygodne historie na temat ich wnuczka. W ten sposób wyłudzała od starszych osób pieniądze.

Zatrzymanej grozi kara do 8 lat więzienia. Zanim stanie przed sądem, trzy miesiące spędzi jednak w areszcie. Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci znaleźli między innymi biżuterię, karty bankomatowe, telefony komórkowe oraz książkę telefoniczną, w której zaznaczała nazwiska ofiar.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!