Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjant, który wystawi za mało mandatów, za karę nie pójdzie na patrol?

Błażej Dąbkowski
W sieci pojawiło się pismo, w którym naczelnik prewencji prosi komendanta komisariatu na Nowym Mieście o niewyznaczanie do dodatkowo płatnego patrolu policjantów, którzy wręczyli "tylko' jeden mandat.
W sieci pojawiło się pismo, w którym naczelnik prewencji prosi komendanta komisariatu na Nowym Mieście o niewyznaczanie do dodatkowo płatnego patrolu policjantów, którzy wręczyli "tylko' jeden mandat. Waldemar Wylegalski
W internecie pojawiło się pismo, w którym naczelnik wydziału prewencji poznańskiej policji prosi komendanta komisariatu na Nowym Mieście o niewyznaczanie więcej do dodatkowo płatnych patroli policjantów, którzy podczas poprzednich wręczyli "tylko" jeden mandat. Co na to policja?

W sieci pojawiło się pismo z 5 czerwca 2018 r., podpisane przez naczelnika wydziału prewencji komendy miejskiej policji w Poznaniu Tomasza Garsteckiego. Funkcjonariusz informuje w nim komendanta komisariatu na Nowym Mieście o notatce służbowej dotyczącej płatnego patrolu, który miał miejsce kilka dni wcześniej na Starym Mieście.

"Po przeanalizowaniu powyższej notatki stwierdzono niski poziom efektywności służby m.in. w zakresie wyników związanych z egzekwowaniem postanowień Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Z notatki wynika, że w trakcie ośmiogodzinnej służby [...] wylegitymowano 1 osobę, na którą nałożono mandat karny w wysokości 100 zł. Ogółem wylegitymowano 7 osób, na które nałożono 4 mandaty karne kredytowane" - czytamy.

Czytaj też: Poznań: Skręcają meble dla policji. Otwarcie komisariatu przy Al. Marcinkowskiego już w czerwcu

Dalej szef prewencji pisze, że w ramach dodatkowo płatnych patroli do zadań policjantów należy konsekwentne egzekwowanie ustawy. Prosi też, by policjantów, którzy odbyli patrol nie wyznaczać do kolejnego przez miesiąc.

Czy policja karze tych, którzy nie wyrabiają "limitów"? Jak tłumaczy rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, dodatkowo płatne patrole funkcjonują od 17 lat i są dedykowane wyłącznie walce z pijaństwem.

– Płaci za nie miasto Poznań, i to ponad milion złotych rocznie. Pieniądze pochodzą z funduszu antyalkoholowego – zaznacza. Dodaje też, że policję obowiązuje porozumienie podpisane z miastem i regulamin.

Czytaj też: Wielkopolska: Policja szuka nowych pracowników. Kusi pensją i zaprasza na rozmowę przy dobrej kawie

– Określa on nie tylko kwestie formalne, ale wymogi miasta wobec nas. W przypadku tego patrolu ocena była negatywna, ponieważ pięć pozostałych w tym samym czasie wykazała się zdecydowanie większą determinacją w ściganiu pijących alkohol – podkreśla rzecznik.

Policjanci za "alkoholowy" patrol otrzymują dodatkowo 350 zł brutto.

POLECAMY:

ZOBACZ TEŻ: Policjanci z CBŚP w Gorzowie rozbili grupę, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z prostytucji

Źródło: CBŚP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto