(© archiwum/Jarosław Jakubczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek rano poznańscy policjanci ścigali ulicami miasta auto. Jego kierowcą okazał się 25-latek, którego poszukują sądy w trzech miastach.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce przejeżdżali ulicą Wichrową w pobliżu ogródków działkowych. Przed bramą wejściową na teren ROD zauważyli zaparkowany samochód, a w nim siedzącego mężczyznę. Rozpoznali, że jest to poszukiwana przez nich osoba. Gdy kierowca pojazdu zobaczył funkcjonariuszy, zaczął uciekać z dużą prędkością ulicami miasta.

- Kryminalni natychmiast rozpoczęli pościg. Powiadomili dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu, a kierowcy dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia policjantów - informuje Piotr Garska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. Jak tłumaczy, swoją agresywną i brawurową jazdą kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Łamał wiele przepisów drogowych. Uciekał w kierunku poznańskich Smochowic, a gdy znalazł się w ślepej uliczce, chciał uciekać pieszo. Jednak nie zdążył dobrze wyjść z samochodu, gdy został skutecznie obezwładniony przez kryminalnych - relacjonuje Piotr Garstka.

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Okazało się też, że zanim zniknął miał odbyć karę więzienia. 25-latka poszukiwały sądy w Poznaniu, Kielcach i Wejherowie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem i odbędzie zaległą karę.

ZOBACZ TEŻ:


Uciekał przed policją, jego auto zakopało się w polu. Policjanci podejrzewają, że kierowca był pod wpływem narkotyków

Źródło: TVN24/x-news.pl

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!