Polpharma – PBG Basket 84:76: Porażka na początek II etapu rozgrywek

Tomasz Smorawiński
Tomasz Smorawiński Katarzyna Lesińska
W 1. kolejce II etapu Tauron Basket Ligi koszykarze PBG Basket po emocjonującym pojedynku przegrali w Starogardzie Gdańskim z tamtejszą Polpharmą 76:84.

W pierwszej kolejce II etapu sezonu Tauron Basket Ligi podopieczni Miliji Bogicevicia zmierzyli się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.

Początek meczu okazał się całkiem wyrównany – przez długi czas prowadzili gospodarze, ale na minutę przed końcem pierwszej kwarty celna „trójka” Djordje Micicia doprowadziła do remisu po 17. Ostatnie słowo należało co prawda do Polpharmy, ale czteropunktowa strata po 10 minutach o niczym nie przesądzała.

Druga kwarta też przez bardzo długi czas była bardzo wyrównana. Jeszcze na 4 i pół minuty przed jej końcem było 28:27 dla gospodarzy. W tym momencie niestety, drużyna PBG Basket „stanęła” – zaczęli trafiać już niemal wyłącznie gracze Polpharmy, przez co w efekcie do przerwy prowadzili już pewnie 45:31.

W trzeciej kwarcie poznaniacy pokazali charakter, systematycznie odrabiając straty. Była to zasługa znacznej poprawy skuteczności. Przed czwartą kwartą znowu różnica między obu drużynami zmalała do zaledwie czterech „oczek”.

Decydująca odsłona spotkania zaczęła się fantastycznie – najpierw oba rzuty wolne wykorzystał Żarko Comagić, a po chwili Tomasz Smorawiński celnym rzutem za trzy punkty wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Później po okresie wyrównanej gry na nieszczęście dla poznaniaków aż trzykrotnie z rzędu za trzy „oczka” trafili gospodarze, którzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 84:76.

Polpharma Starogard Gdański – PBG Basket Poznań 84:76

Kwarty: 21:17, 24:14, 15:25, 24:20

Polpharma: Hicks 18, Arabas 15, Simmons 14, Wall 13, Nowakowski 9, Śnieg 6, Hazzard 5, Dąbrowski 2, Metelski 2, Paul 0.

PBG Basket: Mićić 17, Comagić 16, Bartosz 8, Nikolić 8, Lichodzijewski 8, Parzeński 7, Kulig 6, Smorawiński 6, Szydłowski 0.

Siedem meczów rozegrają poznaniacy na własnym parkiecie w drugim etapie rozgrywek Tauron Basket Ligi. Bilety na te spotkania będą tańsze o 25 procent.