Polska - Argentyna 2:1. Debiut piłkarza Cracovii [wideo z meczu]

Polska reprezentacja pokonała dziś w towarzyskim meczu ...
Polska reprezentacja pokonała dziś w towarzyskim meczu ... Archiwum
Polska reprezentacja pokonała dziś w towarzyskim meczu reprezentację Argentyny 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Mierzejewski i Brożek. W kadrze Smudy zadebiutował piłkarz Cracovii.

Wisła Kraków chce zatrzymać Cikosa

Każdy Polak chciałby, aby drużyna Smudy ograła Messiego i spółkę. W niedzielne popołudnie nic takiego nie miało miejsca, bowiem reprezentacja zmierzyła się w Warszawie z "drugim garniturem" Albicelestes.

Polska objęła prowadzenie w 26 minucie. Robert Lewandowski popisał się dobrym podaniem do Mierzejewskiego. Z futbolówką minął się Federico Fazio, w konsekwencji czego pomocnik warszawskiej Polonii dopadł do piłki i skierował ją do siatki. Argentyńczycy odpowiedzieli w 47 minucie za sprawą Rubena, który mocnym strzałem z powietrza pokonał Szczęsnego. Dwadzieścia minut później było już 2:1 dla gospodarzy. Błaszczykowski zagrał do Brożka, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie w miejsce Kamila Grosickiego. Były napastnik Wisły Kraków nie miał żadnych problemów z pokonaniem argentyńskiego golkipera, dając swojej drużynie prowadzenie. Podopieczni Sergio Batisty nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Meczem z Argentyną w polskiej kadrze zadebiutował Mateusz Klich, występujący w Cracovii.