Autobusem po Europie za... złotówkę

Nowe, wygodne autokary kursujące szybko - naprawdę szybko! - po ... (© Lilia Łada)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wygodne autokary kursujące szybko po całej Polsce, rezerwacja biletów przez Internet, a wszystko to za... 1 zł. Nie zawsze, ale naprawdę często.

Na polskim rynku pojawił się nowy przewoźnik Souter Holdings Poland i to on właśnie oferuje przejazdy w tak niewiarygodnie niskich cenach. Na pasażerów czekają tu nowoczesne, luksusowe autobusy z klimatyzacją, darmowym Internetem przez Wi-Fi oraz uchylnymi, skórzanymi siedzeniami, którymi będzie można wyruszyć z Poznania do 15 miast w Polsce oraz 4 europejskich stolic: Berlina, Bratysławy, Pragi i Wiednia - choć do trzech ostatnich z przesiadką w Warszawie lub Krakowie. Każdy z autobusów zabiera 70 pasażerów, a wszystko to za przysłowiową złotówkę - bo od tej kwoty zaczynają się ceny biletów - plus jeszcze jedną złotówkę za rezerwację...

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni, że bilety na jakiegokolwiek przejazdy kosztują znacznie więcej. A tu nie dość, że tanio to jeszcze oferuje się jazdę w komfortowych warunkach i znacznie szybciej - nawet na polskich drogach. Jak firma zamierza zarobić na siebie oferując takie warunki?

- To bardzo proste - uśmiecha się Roger W. Bowker, dyrektor generalny Souter Holdings Poland. - Nie musimy utrzymywać punktów sprzedaży biletów w całej Polsce, nie mamy armii sprzedawców biletów. Wszystko odbywa się przez Internet, co razem z ograniczeniem obsługi znacznie obniża koszty. Dzięki temu możemy naszym klientom zaoferować tak korzystne ceny.

Autobus z Poznania do Warszawy za złotówkę


Roger W. Bowker pokazuje stronę internetową, przez którą można zamawiać bilety: polskibus.com.
- Strona jest bardzo łatwa w obsłudze, nawigacja jest prosta - zapewnia i na dowód wybiera przykładowy kurs z Poznania do Warszawy. - Proszę, na przykład chcemy jechać 26 lipca to mamy trzy połączenia do wyboru. Autobusem o 6.10 będziemy w Warszawie o 12. I kosztuje to tylko 1 zł.


Miejsca można zamawiać aż na trzy miesiące wcześniej i wybierać takie, które nam najbardziej pasują - ogólna zasada brzmi, że im wcześniej zakupiony bilet tym większa szansa na prawdziwie okazyjną podróż. Z polskibus.com można jeździć nie tylko po kraju, ale i za granicę, a nowych połączeń cały czas przybywa. Jednak w Polsce cały czas dostęp do Internetu nie jest powszechny. Czy taka wirtualna usługa zyska na tyle duże zainteresowanie, by to się opłaciło?

- Jesteśmy absolutnie pewni, że tak - mówi Roger W. Bowker. - Bo jak tylko rozpoczęliśmy działalność, to mieliśmy tyle wejść na stronę, że aż się zablokowała. Tak więc o to się nie martwimy.

Problemem nie jest także jego zdaniem fakt, że wiele starszych osób nie umie korzystać z Internetu, a to duża grupa potencjalnych klientów firmy.

- Zauważyliśmy to na przykładzie innych krajów, że to nie jest duży problem - wyjaśnia Roger W. Bowker. - W takiej sytuacji ci ludzie proszą po prostu o zamówienie biletów kogoś z rodziny: dzieci czy wnuki. W Warszawie też podeszła do nas starsza pani i powiedziała, że w takim razie, gdy będzie chciała z nami podróżować, poprosi siostrzeńca o pomoc...

Polskibus.com w Poznaniu z Górczyna


Mechanizm działania Polskibus.com oparty jest na niezwykle udanym i szybko rozwijającym się biznesowym modelu usług transportowych, który wprowadzono już w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Polskibus.com jest jednak pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce i w całej Europie kontynentalnej.

W Poznaniu autobusy firmy będą odjeżdżać z dworca MPK na Górczynie przy ul. Zgoda. W jakich godzinach i dokąd? To już można sobie sprawdzić w Internecie...

Czytaj także:

Szwedzki stół na moście, czyli śródecki flash mob

Zatańczenie "Dancing Queen" zespołu ABBA z Polskim Teatrem Tańca, przysmaki ze szwedzkiego stołu i urodzinowy tort - tak będzie wyglądał flash mob na moście Jordana.


Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ala (gość)

ala. Jeszcze raz witam Państwa,chciałam zauważyć ze w POLSKIM BUSIE jest bardzo duża rotacja kierowców.Czesto poruszam sie tym środkiem lokomocji wawa-gdańsk i odwrotnie.Poznałam sama kilku prawdziwych kierowców ale ze smutkiem musze powiedzieć że już ich nie widuje.Zastanawia mnie to czym jest to spowodowane ? Wydaje mi sie ze po nowym roku podwoiła sie dwókrotnie ilość kierowców którzy niemają nic spólnego z prowadzeniem takich pojazdów.To tylko taka dygresja z mojej strony ale patrząc na jazde kulture i punktualność dużo daje do życzenia.Trzymając navi w ręku w ostatniej podróży zauważyłam że kierowca poruszał się z szybkością max 77 km a w łomiankach uzykskał godzinne opużnienie.Jestem kierowcą i wiem ze od płońska mozna pomykać 90 km.Może to tylko moje obserwacje i się myle.Pozdrawiam miłośników POLSKIEGO BUSA

3 grosze Bronek

Na razie pewnie promocja. Autobus zabiera 70 osób x 2złote, to nie starczy nawet na wynagrodzenie kierowcy i na jego hotel. Może po drodze będą się zatrzymywać w zaprzyjaźnionym zajeździe i tam będą sprzedawać np. jakieś koce antyalergiczne itp. ? Ciekawe ile rzeczywiście będzie kosztować przejazd, po wyczerpaniu tej, pewnie kilkuosobowej, puli promocyjnej.

Lilia Łada

Można, ale nie bezpośrednio. Na razie jeszcze do Pragi, Bratysławy i Wiednia pojedziemy nie bezpośrednio, tylko przez Warszawę czy Kraków. Ale przecież to początek, linia się będzie rozwijać, dajcie im szansę.

vince15 (gość)

sciema. patrzylem na strone i gdzie te wyjazdy z poznania do bratyslawy, wiednia i pragi mozna tylko rezerwować z poznania do berlina!!!

Dusiol (gość)

polskibus.com. Świetna sprawa - mam tylko nadzieję, że rozbudują trochę rozkład, bo na razie za wiele połączeń nie ma.

Robson (gość)

autobus za złotówkę. Wychodzi na to, że podróż z Poznania do Warszawy będzie tańsza niż z mostu Teatralnego do ronda Kaponiera:)