Roman Kosmala pracuje nad ostatecznym projektem pomnika Romana Wilhelmiego Roman Kosmala pracuje nad ostatecznym projektem pomnika Romana Wilhelmiego

Roman Kosmala pracuje nad ostatecznym projektem pomnika Romana Wilhelmiego (© Paweł Miecznik)

Na ulicy Masztalarskiej w Poznaniu jeszcze w tym roku ma stanąć pomnik Romana Wilhelmiego. Społeczny komitet i fundacja Sceny na Piętrze Tespis zebrały już ponad połowę kwoty potrzebnej na jego postanowienie.

- Potrzebujemy jeszcze 85 tys. zł - mówi Romuald Grząślewicz, prezes fundacji. - Ze swoich środków zgromadziliśmy 40 tys. zł. Poznaniacy wpłacili na ten cel 5685 zł.

Pomnik Wilhelmiego w Poznaniu: Zobacz projekt

Projekt przygotował artysta - rzeźbiarz Roman Kosmala. - Chciałbym, żeby pomnik był blisko przechodniów, a nie stał na wielkim cokole - mówi artysta. - Jestem miłośnikiem talentu mistrza Wielhelmiego.

Za jego życia byłem także na spektaklu, w którym wystąpił i postaram się przedstawić go w najbardziej charakterystycznej pozie.

Pomnik Wilhelmiego w Poznaniu: Dzieło czy kicz?

Wmurowanie aktu erekcyjnego ma się odbyć 6 czerwca w dniu urodzin aktora, a odsłonięcie 3 listopada w rocznicę jego śmierci. - Obecnie jest przygotowywany cokół metalowy, na którym stanie popiersie artysty - mówi Roman Kosmala. - Niebawem zacznę pracować już nad samą rzeźbą.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Radek (gość)

Najpierw niech znikna szpetne budy ze skweru przy Masztalarskiej .Histryczna niebieska buda Lotto niebawem zostanie wpisana przez Strzałko do wykazu zabytków Poznania.

Hamiond (gość)

Pomyślcie ile można zrobić za te pieniążki dobrego w tych ciężkich czasach.
Może dołożyć komuś do protezy ręki, może naprawić wzrok ....