Henryk Siedlaczek, poseł PO, interpeluje w sprawie premiery filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy". Interpelacja nr 34164 zwróciła uwagę użytkowników mediów społecznościowych.

- Czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zechce zwrócić się do polskiego dystrybutora filmu o przyspieszenie premiery filmu "Gwiezdne Wojny"? - skierował pytanie do Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małgorzaty Omilanowskiej, poseł PO.

Henryk Siedlaczek pisze w interpelacji, że "Polska jest jednym z 6 krajów na świecie, w których Przebudzenie Mocy trafi do kin po 18 grudnia. Premiera filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” niemal na całym świecie nastąpi 18 grudnia 2015 roku. Jesteśmy aktualnie jedynym europejskim krajem, w którym odbywa się ona dopiero 25 grudnia".

W swojej argumentacji poseł PO zwraca uwagę, że dystrybutorzy prawdopodobnie liczą na większy zysk 25 grudnia, wychodząc z założenia, że w Polsce w okresie przedświątecznym chodzi do kina zbyt mało osób.

"Argument jak wyżej w uzasadniony sposób budzi zdziwienie; czym bowiem zachowania polskich konsumentów różnią się od zachowań konsumentów np. na Słowacji, we Francji, w Portugalii, w Stanach Zjednoczonych czy w Hiszpanii?" - pisze poseł.

Zwracając się do minister ws. polskiej daty premiery filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", poseł twierdzi, że późniejsza premiera filmu w Polsce popsuje jego odbiór, bo "na portalach społecznościowych pojawi się masa nielegalnych nagrań filmowych".

Pełną treść interpelacji posła PO można przeczytać na stronie 300polityka.pl.Ciężko dziwić się niecierpliwości posła Siedlaczka - nowa część "Gwiezdnych Wojen" to najbardziej oczekiwana premiera roku. Tylko że odbędzie się ona właśnie 18, a nie 25 grudnia. O zmianie daty premiery dystrybutor poinformował już w lipcu.
Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi i koncentruje się na losach trójki nowych głównych bohaterów. "Przebudzenie Mocy" będzie pierwszym filmem w planowanej trzeciej trylogii "Gwiezdnych Wojen".

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Kino

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jasiu (gość)

Za ile poseł lobbuje na rzecz producenta czy dystrybutora filmu
Poseł Henryk Siedlaczek ma poważny problem z samym sobą