W środę w Rokietnicy przywrócono posterunek policji. Zobacz, w galerii zdjęć jak wygląda w środku!

Posterunek policji w Rokietnicy uroczyście otworzyli szef MSWiA Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr. Jarosław Szymczyk, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

ZOBACZ TEŻ: 6 tysięcy interwencji po nawałnicach. Wielkopolscy strażacy nagrodzeni przez ministra Błaszczaka

Budynek posterunku został poświęcony przez kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu księdza prałata Stefana Komorowskiego oraz proboszcza miejscowej parafii księdza kanonika Tadeusza Lorka.

Minister uhonorował laureatów akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Młody Bohater”. Wyjątkowe medale, będące dowodem odwagi i determinacji w ratowaniu ludzkiego życia trafiły do rąk Gabrieli Chojan oraz Jakuba Makowiaka - nastolatków, którzy pomogli poszkodowanym w wyniku wypadku autokaru. Do zdarzenia doszło 7 czerwca w Lutomiu.

Posterunek policji w Rokietnicy jest 54. posterunkiem w kraju i 7. w Wielkopolsce przywróconym od jesieni 2016 r.

Zobacz też: Otwarcie Komisariatu Policji w Kłodawie

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jan (gość)

Te komisariaty posterunki rewiry to fikcja. Budynek z napisem policja nie zapewni bezpieczeństwa. Tylko duże jednostki z pełną obsadą coś dadzą. Ale polityka ponadwszystko. Żenada.

zenon (gość)

tak to jest jak się niem zielonego pojęcia o resorcie którym się kieruje to jedynie można się pokazywać i zdjęcia sobie robić. Totalna żenada........................

policjant (gość)

Wielka sztuka. Tam był REWIR DZIELNICOWYCH a zmieniono nazwę na Posterunek Policji i trochę farby. Nikt nie używa powiedzenia ,że przekształcono Rewir w Posterunek czyli dołożono dochodzenia.Będzie to kulało bo i tak nie ma składu.Teraz dzielnicowy zamiast być w rejonie to będzie wzywał ludzi dla dochodzeniowca i woził papiery do Prokuratury. żenada.

Olo (gość)

Kto tego k_t_sa pisiora wpuścił do WIELKOPOLSKI!!!! WON DO KACZOGRODU !!!!!! I NIGDY TU NIE WRACAJ !!!!!!

niezle (gość) (ola)

jak to kto? wysla tam jednego wykroczeniowca/dochodzeniowca i dzielnicowego. Kwity do spraw będą klepac na stanowisku recepcyjnym na tym komisariacie i jednocześnie będą przyjmowac petentow. Dorzucą ze dwa patrole z prewencji, rozpisza je w swd przydzielając go na teren komisariatu a i tak będą jezdzili w miejscowosci macierzystej. Wszystko bedzie gralo. Dopisza im tylko w zadaniach, patrol Rokietnicy co 2 h i wszystko w temacie.. ludzie beda widzieli ze ktos jest w komisariacie i jezdzi po wiosce a i w SWD i statystyce wszystko bedzie sie zgadzalo. Zjebana policja. zamykajcie ten syf bo ludzi szkoda.