W sobotę na placu Wielkopolskim i Bernardyńskim można było oddawać nieodpłatnie choinki. Poświąteczną zbiórkę zorganizował poznański Zakład Zagospodarowania Odpadów.

Akcja "Poznańskie choinki wracają do środowiska" ma upowszechnić zwyczaj poświątecznej zbiórki i zwrócić uwagę mieszkańców na recykling materiałowy odpadów bidegradowalnych. - Wielu poznaniaków po świętach wyrzuca choinki na śmietnik, a przecież mogą one zostać wykorzystane inaczej. Oddając je do nas mają pewność, że drzewka zostaną przerobione na kompost, czyli niejako wrócą do środowiska - tłumaczy Rafał Michalak z ZZO w Poznaniu.

W debiutanckim 2009 roku poznaniacy oddali łącznie jedną tonę drzewek, w ubiegłym roku aż trzynaście razy więcej. Rafał Michalak potwierdza, że zbiórka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - Dziś na placu Wielkopolskim choinek pozbyło się dwadzieścia osób. Na placu Bernardyńskim po niespełna pół godzinie mieliśmy już pięć drzewek. To z pewnością lepszy wynik niż rok temu - mówi.

Akcja zostanie powtórzona w sobotę, 21 stycznia. Wówczas zbiórka świątecznych drzewek odbędzie się na placu Wielkopolskim w godzinach od 9 do 11.30 oraz na placu Bernardyńskim od 12 do 14.30. Dodatkowo do końca lutego choinki będą odbierane bezpłatnie w gratowiskach przy ul.28 Czerwca 1956 r. nr 284 i ul.Wrzesińskiej 12 (w godz. 8-17, 8-16 w sobotę) oraz w składowisku odpadów w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1 (w godz. 7-20, 7-14 w sobotę).

Zobacz także: RMF.FM rozdawało choinki na Starym Rynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Komentuj, dyskutuj - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!