(© Marek Zakrzewski /Archiwum)

We wtorek przy ulicy Obodrzyckiej w Poznaniu doszło do awarii wodociągu. Mieszkańcy Jeżyc, Łazarza, sporej części Grunwaldu, a także Rataj, ulicy Słowiańskiej i na Wilczaku nie mają wody.

Do awarii doszło po godzinie 19. W miejscu uszkodzonej magistrali (pęknięcia rury o średnicy 1000 mm) woda wymyła wyrwę w ziemi.

Pogotowie wodociągowe Aquanetu jest już na miejscu i przystąpiło do usuwania awarii. Firma informuje jednak, że awaria jest poważna i naprawa może potrwać nawet kilka godzin.

- Nie wiadomo jeszcze, czy będzie trzeba wymieniać część rury, czy wystarczy ją uszczelnić - informuje Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowy firmy Aquanet.

Do tego czasu mieszkańcy Jeżyc, Łazarza, Grunwaldu, Rataj ulicy Słowiańskiej i na Wilczaku nie będą mieli wody. W każdej chwili mają pojawić się tam beczkowozy.

- W tych rejonach, w których będziemy mieli pewność, że wody nie będzie dłużej, beczkowozy na pewno się pojawią. Mieszkańców prosimy o cierpliwość - dodaje rzeczniczka.

Zobacz także: Poważna awaria wodociągu na Plewiskach

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!