schronisko w Skałowie schronisko w Skałowie

Tak ma wyglądać schronisko w Skałowie. Pozyskaniem zamówienia na budowę zainteresowanych jest wiele firm budowlanych (© wizualizacja bs architekci)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powiat Poznański potrzebuje schroniska dla psów. Odwożenie psów, które uciekły właścicielom do schroniska oddalonego o 80 kilometrów od Tarnowa Podgórnego, to nie jest najlepszy pomysł - uważa część mieszkańców tej gminy.

- Mój pies uciekł w czwartek. W piątek znalazłam go na stronie schroniska dla zwierząt w Jędrzejowie. Czy nie byłoby lepiej, żeby psy, które wyłapie straż, chociaż dwa dni były na terenie gminy? - zastanawia się Ewa Jurasz, mieszkanka Chyb.

Zobacz też: Powiat poznański - Atrakcje turystyczne [ZDJĘCIA]

Gmina Tarnowo Podgórne podpisała trzyletnią umowę ze schroniskiem dla zwierząt, które znajduje się w miejscowości oddalonej o 80 km od Tarnowa Podgórnego.

Za opiekę nad czworonogami płaci nieco ponad pół miliona złotych. Ale właściciele psów twierdzą, że byłoby lepiej, gdyby schronisko było bliżej gminy. Obecnie właściciel zaginionego psa, by go odzyskać, musi jechać do Jędrzejowa w okolicach Trzcianki, zapłacić za pobyt zwierzaka i oczywiście wrócić. Jest to wydatek kilkuset złotych.

Zdaniem wójta zazwyczaj jest tak, że pies złapany przez straż gminną przez dwie doby jest w Tarnowie Podgórnym. Potem trafia do schroniska. Wójt rozmawiał już z Urzędem Miejskim w Obornikach, gdzie planowane jest utworzenie nowego schroniska.

Zobacz też: Powiat poznański - Agroturystyka

- Od dwóch lat przymierzamy się do budowy. Trwają konsultacje społeczne, co do lokalizacji - mówi Krzysztof Nowacki, doradca burmistrza Obornik do spraw promocji. Znacznie dalej zaawansowane są prace przy budowie schroniska w Skałowie koło Kostrzyna. W środę, 2 kwietnia otwarte zostaną oferty złożone w przetargu na wybór wykonawcy. Budowa ma trwać nie dłużej jak 18 miesięcy. W schronisku ma być miejsce dla 400 psów.

Pół miliona złotych płaci Tarnowo Podgórne za trzyletni kontrakt na opiekę nad bezpańskimi psami. Mieszkańcy krytykują to rozwiązanie

Skomentuj:

Powiat poznański potrzebuje schroniska dla psówZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

abc (gość)

właściciel psa powinien pilnować swojego pupila, a jeżeli nie jest w stanie niech ponosi koszty