W niedzielę zakończyły się warsztaty capoierze w hali sportowej Politechniki Poznańskiej. W trakcie trzydniowych zajęć wzięło udział prawie 200 osób z całego kraju.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sali gimnastycznej Politechniki Poznańskiej już od wejścia wyczuć można było pozytywną energię i niepowtarzalną atmosferę rodem z Brazylii. Oprawa muzyczna również pobudzała mięśnie i zachęcała do ruchu. Professorowie (nauczyciele prowadzący zajęcia) nie kryli swojego zadowolenia z postępów, jakie poczynili przez weekend ich podopieczni.

– Warsztaty na pewno można zaliczyć do udanych. Sami nauczyciele przekonali się, że nawet my, Polacy również potrafimy się bawić – mówi organizator imprezy Patryk Kusiński.

Biorący udział w warsztatach wyjechali z Poznania z nowymi znajomościami i umiejętnościami.
– Możliwość trenowania wśród tak znakomitych professorów dało mi nowe spojrzenie na capoierę. Jak wiadomo każdy gracz ma swój styl, co daje możliwość poszerzania własnych horyzontów, mówi Jacek z Dąbrowy Górniczej. - Na mnie największe wrażenie zrobił Mestre Xuxo, głównie poprzez charyzmę i dobre podejście do treningu - dodał.

Uczestnicy, mimo zakwasów i zmęczenia do samego końca dawali z siebie wszystko. Pokaz zręczności w kręgu zwanym "grande – ronda" na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Żywiołowość, jaką zaprezentowali szybko zaraziła wszystkich zgromadzonych na sali.
- Chętnie przyjadę tu ponownie, by rozwinąć swoje umiejętności - podsumował Jacek.

Zresztą wszyscy mają nadzieję, że wrócą tu za rok.Więcej o Weekendzie Poznania Capoeira 2009:

Trwa Weekend Poznania Capoeira 2009

Zobacz też wideo z sobotniego marszu i warsztatów.

Capoeira w centrum Poznania! (zdjęcia)


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!