O losie placówek zdecydują radni O losie placówek zdecydują radni

O losie placówek zdecydują radni (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Projekt połączenia Gimnazjum nr 57 z Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w wyniku konsultacji i rozmów nie zyskał akceptacji. Dlatego szkoła zostanie zlikwidowana, a uczniowie mają trafić do Gimnazjum nr 56.

Takie rozwiązanie poparła komisja oświaty Rady Miasta Poznania. Opowiedziała się za tym również Rada Osiedla Grunwald Północ. Jej przewodnicząca Kazimiera Matysiak odczytała nawet uchwałę, w której rada osiedla jest przeciwna połączeniu Gimnazjum nr 57 z ZSG-D i opowiada się za przyłączeniem szkoły z Gimnazjum nr 56.

Zobacz też: Więcej o likwidacji szkół w Poznaniu

- Na początku, w listopadzie przeraziliśmy się informacją o połączeniu z ZSG-D - przyznaje Katarzyna Augustyn, nauczycielka w Gimnazjum nr 57. Później jednak grono pedagogiczne i Rada Rodziców, gdy dotarło do nich, że nie mogą istnieć jako samodzielna szkoła, porozumieli się Z ZSG-D.

Rada Rodziców przyjęła w tej kwestii stanowisko. Zostało ono dostarczone radzie osiedla. Ale rada nie zmieniła uchwały. Dlaczego? Przypomnijmy, że włączenie Gimnazjum nr 57 do ZSG-D rekomendował w grudniu prezydent Ryszard Grobelny, a wcześniej jego zastępca Sławomir Hinc.

Teraz jednak prezydent zmienił zdanie, choć wiedział, że obie szkoły się porozumiały. Ostateczna decyzja w sprawie przyszłości "57" zapadnie na wtorkowej sesji. Zajmie się też projektem uchwały o likwidacji Zespołu Szkół Specjalnych nr 107.

Ten jednak pomysł komisja oświaty zaopiniowała negatywnie. - Ta szkoła nie powinna być zlikwidowana - uważa Przemysław Alexandrowicz, radny PiS. - Trzeba dać jej szansę odbudowania się po latach zapaści pod poprzednim kierownictwem.

Zdaniem Marka Sternalskiego, szefa klubu radnych PO, należy w niej wdrożyć program edukacyjny i rehabilitacyjny, który obejmie uczniów oraz przedszkolaków, a także jeszcze młodsze dzieci.

- Potrzebna jest całościowa oferta w zakresie szkolnictwa specjalnego - dodaje Przemysław Foligowski.

Radni z komisji oświaty nie zgodzili się także na połączenie Gimnazjum nr 60 z Ogrodem Jordanowskim nr 2. Poparli natomiast pomysł likwidacji Gimnazjum nr 24.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RE (gość)

ZA LIKWIDACJĘ DOBREGO GIMNAZJUM ( 57) NA RZECZ KILKU GORSZYCH ODPOWIADA RADA OSIEDLA GRUNWALD PÓŁNOC, KTÓRA DOPIĘŁA SWEGO W WYNIKU MANIPULACJI, KŁAMSTW, KOLESIOSTWA ITP.