Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że zmiany mają na celu poprawę funkcjonowania linii i lepszą obsługę pasażerów. Linia 76 zatem, biegnąca od Dębiny do pl. Bernardyńskiego zostanie wydłużona do Dworca Garbary, a autobusy skierowane zostaną przez ul. Dolna Wilda i o. Żelazka. Linia dostanie nowe przystanki: „Krzyżowa” (na ul. Dolna Wilda) i „Żelazka n/ż” na ul. o. Żelazka.
Z kolei autobusy linii 83 kursować będą po staremu z Dworca Śródka na Szarych Szeregów, ale zamiast ulicami Estkowskiego i ul. Garbary – pojadą przez Zawady i Hlonda.
Inny rozkład jazdy pojawi się na przystankach linii 58, łączącej Starołęka – Sypniewo. W dni robocze w godzinach szczytu jej autobusy będą jeździć nie co 15 minut jak teraz, lecz co 12 minut. Natomiast autobusy linii nr 603 będą kursować z Łęczycy nie do placu Bernardyńskiego, a dalej - do Dworca Garbary w Poznaniu. Pojadą tym samym od Łęczycy (Dworcowa) przez: Luboń, Armii Poznań - 28 Czerwca 1956 r. - Łozowa - Czechosłowacka - Dolna Wilda - Piastowska - Droga Dębińska - Garbary - Kazimierza Wielkiego – Mostowa - Garbary – do Dworca Garbary.
Linia nr 83:
RONDO ŚRÓDKA – Zawady – Hlonda – Lechicka – Serbska – Solidarności – Dojazd – Lutycka – Szczawnicka – Druskienicka – Jasielska – Strzeszyńska – SZARYCH SZEREGÓW.
Linia nr 76:
OS. DĘBINA - 28 Czerwca 1956 – Łozowa - Czechosłowacka – Dolna Wilda – Wspólna – Rolna – Hetmańska – Dolna Wilda – Żelazka – Droga Dębińska – Garbary - Kazimierza Wielkiego – Mostowa – Garbary - GARBARY.
ZOBACZ TEŻ: Kierowca pomylił przejście podziemne z parkingiem. Samochód zawisł na schodach prowadzących na perony stacji
Źródło: TVN24
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?