Spółka Feroma, dotychczasowy zarządca lokali komunalnych (któremu jednak nie poszczęściło się w rozstrzygniętym niedawno przetargu na tę samą usługę), nie składa broni.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Spółka Feroma, dotychczasowy zarządca lokali komunalnych (któremu jednak nie poszczęściło się w rozstrzygniętym niedawno przetargu na tę samą usługę), nie składa broni. Firma czeka właśnie na wyznaczenie terminu posiedzenia Krajowej Izby Odwoławczej, do której zwróciła się po odrzuceniu jej protestów przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Poznański ZKZL odrzucił protest Feromy w przetargu, w którym bardziej atrakcyjną cenowo ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej.

Opolska Feroma zajmowała się lokalami miejskimi przez trzy lata. Po zwycięstwie w przetargu przeszła do niej część pracowników MPGM (wcześniejszego zarządcy). Teraz prawdopodobnie migracja odbędzie znów do MPGM-u. Warunkiem jest jednak podpisanie przez MPGM umowy z ZKZL. Dojdzie do tego najwcześniej w październiku.

- Protest Feromy wpłynął w ostatnim, przysługującym jej do tego dniu, czyli 23 lipca. Sześć dni później dokonaliśmy rozstrzygnięcia protestu i odrzuciliśmy wszystkie zarzuty, które wniosła opolska spółka - mówi Ewa Bartosik, zastępca dyrektora ZKZL, w którego pieczy znajduje się 16 tys. lokali mieszkalnych i około półtora usługowych.

Feroma miała dziesięć dni, by zwrócić się do Krajowej Izby Odwoławczej. Tak też się stało. Jeśli wyrok KIO okaże się zgodny z decyzją podjętą przez ZKZL, wówczas będzie można podpisać umowę z MPGM. Feroma będzie mogła co prawda skierować sprawę do sądu, ale to już nie wpłynie na kolejne odsunięcie w czasie podpisania umowy. Realnie rzecz biorąc - nowy zarządca przejąć może miejskie lokale w październiku.

Przetarg na zarządzanie ogłoszony został w lipcu 2008 roku. Odwołania i protesty obu firm biorących w nim udział spowodowały, że rok nie wystarczył, by lokatorzy poznali nowego zarządcę. Feroma zarządza obecnie "komunalką" na podstawie umowy tymczasowej - do czasu podpisania umowy z nowym zarządcą.

I tak, jak zapewnia Marcin Idziorek, pełnomocnik Feromy, firma łatwo Poznania oddać nie zamierza. - Myślę, że do końca sierpnia otrzymamy informację o wyznaczeniu terminu posiedzenia przez KIO - mówi M. Idziorek.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!