Na terenie powiatu helikoptery mogą lądować przy szpitalu w Puszczykowie Na terenie powiatu helikoptery mogą lądować przy szpitalu w Puszczykowie

Na terenie powiatu helikoptery mogą lądować przy szpitalu w Puszczykowie (© Andrzej Szozda)

Koniec problemu z poznańskim lądowiskiem przy Szpitalu im. Józefa Strusia. Po kilku miesiącach szpital otrzymał zgodę na użytkowanie lądowiska. Pierwszy helikopter wyląduje tam najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

- Otrzymaliśmy oficjalną zgodę Urzędu Lotnictwa Cywilnego - potwierdza Stanisław Rusek, rzecznik prasowy szpitala. - Teraz musimy porozumieć się Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Ale wola dogadania się jest po obu stronach, dlatego nie powinno być problemów.

Wola jest, ponieważ zarówno szpitalowi jak i pogotowiu zależy na tym, by z lądowiska można było korzystać jak najszybciej. Dlatego Stanisław Rusek ma nadzieję, że najpóźniej za 10 dni na Szwajcarskiej wyląduje pierwszy helikopter. Tym bardziej, że lądowisko długo musiało czekać.

Zobacz także: Lądowisko na ul. Szwajcarskiej zacznie działać

Jego budowa zakończyła się latem zeszłego roku. Szpital nie otrzymał jednak zgody na jego użytkowanie. Powodem było... niespełnienie warunków formalnych zawartych we wniosku.

Przypomnijmy, że lądowisko przy Szwajcarskiej to element wielkiego centrum urazowego, które przyjmować ma pacjentów z najbardziej skomplikowanymi urazami i najciężej rannych. To głównie ofiary wypadków i katastrof, wymagające natychmiastowej pomocy lekarzy.

Więcej informacji na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!