Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę o podpisaniu umowy partnerskiej z gruzińskim miastem Kutaisi. Podpisanie tej umowy umożliwi rozpoczęcie szkoleń gruzińskich urzedników, na organizację których Poznań wygrał konkurs zorganizowany przez MSZ.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ożywione kontakty Poznania z Gruzją trwają już od kilku lat. To właśnie w stolicy Wielkopolski wypoczywały po wojnie gruzińskie dzieci, kilkakrotnie też gościli u siebie nawzajem poznańscy i gruzińscy samorządowcy.

Teraz Poznań wygrał konkurs na szkolenie gruzińskich urzędników właśnie z Kutaisi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało stolicy Wielkopolski dotację w wysokości ponad 96 tysięcy złotych na podniesienie jakości usług świadczonych przez tamtejszy urząd miasta oraz szkolenia dla dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta Kutaisi w ramach projektu “Efektywna administracja lokalna”. Szkolenia potrwają do lipca, a pierwsza grupa kutaiskich urzędników przyjedzie już w niedzielę. Na zakończenie szkoleń w lipcu do Poznania przyjedzie mer Kutaisi, by podpisać umowę o partnerstwie.

Kutaisi to stolica regionu Imeretia w zachodniej Gruzji. Od lat współpracuje ona też z Charkowem, które jest jednocześnie miastem partnerskim Poznania, więc możliwe będą wspólne, trójstronne przedsięwzięcia.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!