Przy wszystkich cmentarzach ulice mogą się korkować. Problem kierowcy mogą mieć również z parkowaniem. A i ruch jednokierunkowy, który zostanie wprowadzony przy większości nekropolii, nie będzie ułatwiał podróży.

Dlatego każdy, kto ma możliwość, powinien postawić na komunikację miejską. Tym bardziej, że obowiązywać będzie promocja! 15-minutowy bilet będzie ważny 30 minut, a półgodzinny - bez ograniczeń, ale tylko w jednym kierunku.

Cmentarz na Junikowie


Rano wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na odcinku od Jawornickiej do Bukowskiej. Samochody będą jeździły ulicą Grunwaldzką, następnie Cmentarną, Owczą i Złotowską. Wyłączona zostanie również sygnalizacja na skrzyżowaniach, a ruchem kierować będą policjanci.

- Aby przejazd był płynny, z Grunwaldzkiej w Cmentarną będzie można skręcać z dwóch pasów ruchu - wyjaśnia Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

Samochody będzie można zostawiać na nowej nitce ulicy Grunwaldzkiej oraz na parkingach przed cmentarzem. Należy się jednak spodziewać olbrzymich korków. Dlatego na wyjazd na cmentarz warto rozważyć tramwajem. Tym bardziej, że na Junikowo co 10 minut będą jeździły "jedynka", "szóstka", "trzynastka", "piętnastka" oraz linie specjalne numer 23 i 24. Połączą Junikowo z cmentarzem na Miłostowie (pierwsza przez Górny Taras Rataj, druga ulicą Dąbrowskiego).

WIELKOPOLSKA: Jak dojechać na cmentarze - sprawdź!

Miłostowo


W jednokierunkową zmieni się ulica Gnieźnieńska (od Głównej do Bałtyckiej). Pojawi się na niej zakaz jazdy ciężarówek. Objazd wyznaczono ulicami Bałtycką oraz Lechicką. Pozostali będą mogli jeździć ulicą Gnieźnieńską z prędkością do 30 km/h. Podobnie będzie na Warszawskiej. Wszystko po to, by można było wyznaczyć więcej miejsc postojowych.

Tego dnia do cmentarza dojedziemy trzema dodatkowymi liniami tramwajowymi 22 (z Sobieskiego), 23 i 24 (na Junikowo, jedna przez Rataje, druga ulicą Dąbrowskiego).

Na Górczynie


W związku z przebudową wiaduktu Górczyńskiego na ulicach Arciszewskiego i Ściegiennego pojawi się zakaz poruszania się dla samochodów ważących powyżej 3,5 tony. Objazd dla nich wyznaczono ulicami Hetmańską oraz Dolna Wilda.

Drogowcy pozwolą na parkowanie na pasach zieleni. Z kolei policjanci wyłączą sygnalizację świetlną i będą ręcznie kierować ruchem.

Zobacz także: Znani kwestują na Rossę. Pomożesz? [ZDJĘCIA]
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!