Mieszkańcy z ulicy Kotlarskiej jeszcze kilka miesięcy temu mogli wyrzucać podlegające recyklingowi śmieci do specjalnie ustawionych w tym celu kontenerów. Jakiś czas temu pojemniki jednak zniknęły.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nie wiem, dlaczego zabrano nam te kontenery. Nikt ich nie niszczył. Zapełniały się też regularnie - mówi jeden z mieszkańców ulicy. - Na początku, ekipy firmy zajmującej się wywozem odpadów przyjeżdżały bardzo często, by opróżnić pojemniki. Z czasem zaczęły się pojawiać coraz rzadziej, aż w końcu kubły zniknęły - dodaje.

- Nic nie wiemy o tej sprawie. Te kontenery nie należały do nas - informuje Iwona Ładecka, zastępca dyrektora ds. technicznych z poznańskiego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. - Większość pojemników na surowce wtórne ustawianych jest przez prywatne firmy, które podpisują umowy na wywóz odpadów, na przykład z radami konkretnych osiedli lub wspólnotami mieszkaniowymi - kontynuuje.

- Zawierając umowę na wywóz odpadów, wspólnota mieszkaniowa lub rada osiedla powinna jednocześnie zobowiązać daną firmę do wystawienia kontenerów do segregacji surowców wtórnych - wyjaśnia Barbara Dąbrowska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania.

- Chciałabym uspokoić mieszkańców - mówi Maria Wellenger, rzecznik prasowy MPGM. - Kontenery wrócą na swoje miejsce. Ich zniknięcie było związane tylko z zakończeniem testu, polegającego na sprawdzeniu, czy ludzie będą z nich rzeczywiście korzystać. Pojawiły się też nowe procedury, według których pojemniki na surowce wtórne ustawiane będą odpłatnie. Wspólnota wyraziła już zgodę, by mimo odpłatności kontenery przywrócić - uściśla.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!