Od piątku w parku przy Zamku można przysiąść na rzeźbie-ławce z postacią prof. Józefa Kostrzewskiego, jednego z założycieli UAM.

Przejdź na studencką stronę Poznania! Wydarzenia, informacje, uczelnie, imprezy...

To już druga, po rzeźbie prof. Heliodora Święcickiego (stoi przed Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego), ławeczka z ważną dla historii UAM osobą.

Prof. Józef Kostrzewski był archeologiem, muzeologiem i twórcą poznańskiej szkoły archeologicznej - prowadził m.in. wykopaliska w Biskupinie. Po I wojnie światowej zaangażował się w powstanie Uniwersytetu Poznańskiego.

Zobacz: Wszystko o CK ZAMEK

Choć montaż ławeczki z jego postacią, której autorem jest Grzegorz Godawa, rozpoczął się w piątek rano, to rzeźba zostanie uroczyście odsłonięta dopiero we wtorek, 16 października, o godz. 13.

Odlew ławeczki wykonał Zakład Odlewów Artystycznych w Brązie "BRĄZART S.C." z Pleszewa. Jej fundatorami są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na poznan@naszemiasto.pl lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY
Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!">Zapisz się do newslettera!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!