Na pewno zaciekawiła Was nietypowa "mapa" umieszczona na samym środku płyty placu Wolności. To satelitarne zdjęcie centrum Poznania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tajemnicza mapa to praca autorstwa Mikołaja Długosza i jednocześnie jedna z ekspozycji projektu "Kłopotliwe Obrazy", wchodzącego w skład tegorocznego, szóstego Biennale Fotografii. Praca wzbudza wiele emocji, ze względu na bliską odbiorcy formę - na zdjęcie można wejść, usiąść na nim czy dotknąć je.

- Pomysł jest bardzo prosty - mówi Mikołaj Długosz, autor projektu. - Od jakiegoś czasu produkuję śliczne ceraty i obrusy z satelitarnymi zdjęciami różnych dzielnic Warszawy. Chętnie operuję tym materiałem jako wzorem użytkowym. Należy jednak używać go lokalnie, to znaczy tam, gdzie ludzie znają miejsce przedstawione na zdjęciu - takie rozpoznawanie przynosi im wiele frajdy.

Praca Mikołaja Długosza to tylko jedna z ekspozycji w przestrzeni miejskiej. Założeniem projektu "Kłopotliwe Obrazy" był przede wszystkim element zaskoczenia potencjalnego odbiorcy. Stąd poszczególne wystawy pojawiały się w bez medialnego rozgłosu w różnych, czasem dziwacznych miejscach Poznania: bramach czy zaułkach. Wystarczy
tylko dobrze poszukać, a znajdzie się w mieście Kłopotliwych Obrazów.

Projektowi towarzyszy wystawa dokumentująca powstawanie i reakcje odbiorców na "Kłopotliwe Obrazy", którą można zobaczyć do 22 maja, w galerii SPOT.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!