Na Placu Mickiewicza zamontowana został makieta zabytków Poznania, która pozwala "zobaczyć“ im rękoma jak piękna i rozległa jest Dzielnica Zamkowa. Twórcą jest artysta rzeźbiarz Roman Kosmala.

-To już czwarta makieta dla niewidomych, która stanęła w Poznaniu - mówi Roman Kosmala. - Wcześniej przygotowałem już Stary Rynek, stadion Ostrów Tumski.

Zobacz też: Makiety dla niewidomych w Poznaniu

Makieta jest największą z dotychczasowych, bo mierzy 116 na114cm. Artyście udało się pokazać monumentalną architekturę z mnóstwem detali. Całość wykonana jest w brązie.

-Nie chciałem też rezygnować z pięknego drzewostanu, a szczególnie platanów, które tworzą niepowtarzalny dosłownie i w przenośni klimat tej parkowej przestrzeni. Dzielnica Zamkowa jest dla mnie szczególna - tutaj jest moja uczelnia, którą kończyłem, miejsce pracy mojego ojca -Akademia Medyczna obecnie Uniwersytet Medyczny. Ojciec pracował ponad 40 lat zajmując się wyposażaniem i zdobywaniem podstawowych materiałów do ćwiczeń dla studentów medycyny.

Uroczyste odsłonięcie tablicy, na które zaprasza Rada Osiedla Stare Miasto odbędzie się w sobotę o godz. 14. W postawieniu makiety pomogli także Stowarzyszenie na Rzecz Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących, a także Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na FacebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji
Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Fachowiec (gość)

Co to za potworna makieta. Makieta wykonana bez konkursu ofert, następne zlecenie dla tego Pana z pod stołu?