Dzieci w Zaczarowanym Parku zaznajamiały się już w sierpniu z opiekunkami i zabawkami Dzieci w Zaczarowanym Parku zaznajamiały się już w sierpniu z opiekunkami i zabawkami

Dzieci w Zaczarowanym Parku zaznajamiały się już w sierpniu z opiekunkami i zabawkami (© fot. NICKEL Development )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pomysły tworzenia miejsc przyjaznych mamom w ich miejscach pracy nie są nowe – niektóre firmy proponują wydzielone pokoje do karmienia niemowlaków, coraz więcej decyduje się na stworzenie zakładowych przedszkoli.

Działa już przedszkole firmy Nickel, a od października taka placówka zacznie działać w poznańskim koncernie kosmetycznym Nivea.
– Prace nad utworzeniem przedszkola trwają już od ubiegłego roku – mówi Małgorzata Bielicka z Nivea Polska Sp. z o.o. – Będzie to placówka dla dzieci naszych pracowników, którym pobyt w placówce będziemy dofinansowywać.

Przedszkole przyjmie około 50 dzieci, w wieku od 2,5 do 5 lat.
– Kończymy już ostatnie prace – dodaje Marlena Gulewicz, która przedszkole poprowadzi. – Będzie to placówka niepubliczna, z założenia przeznaczona dla dzieci pracowników Nivea. Choć nie wykluczamy, że zostaną przyjęte dzieci z tzw. rodzin zaprzyjaźnionych.

Inicjatywa założenia takiego przedszkola wyszła od prezesa zarządu Nivea Polska, Heinza-Jürgena Stütinga. W Niemczech tego typu placówka działa już od przeszło 70 lat – założono ją w 1938 roku.

Okazało się, że i w Polsce wśród pracowników firmy Nivea zainteresowanie możliwością pozostawienia dziecka w zakładowym przedszkolu było spore. Ponad połowę zatrudnionych w firmie stanowią kobiety, a duży odsetek pracowników ma dzieci w wieku przedszkolnym.

Zdaniem rodziców – możliwość zostawiania dziecka w najbliższej okolicy pracy jest bardzo wygodna. Przedszkole będzie miało siedzibę na ulicy Gnieźnieńskiej, w zaadaptowanym na potrzeby najmłodszych budynku, przy siedzibie firmy.

Z sukcesem od kilku tygodni funkcjonuje już przedszkole Zaczarowany Park, utworzone na terenie Nickel Technology Park Poznań w Złotnikach.
– Pomysł utworzenia przedszkola wyszedł ze strony szefostwa naszej firmy. Rodzice, którzy są naszymi pracownikami, mogli obserwować, jak placówka powstawała. Jest ona bardzo kolorowa, przyjazna dzieciom. Aby byli spokojni o zaadaptowanie się dzieci w przedszkolu, organizowany był w sierpniu tydzień integracyjny – mówi Ewa Bujak z firmy Nickel. Choć przedszkole powstawało z myślą o dzieciach pracowników, to jednak korzystać mogą z jego oferty także rodzice mieszkający w okolicy. Przyjmowane są już dzieci 2,5-letnie. Placówka czynna jest do godz. 18. Zajęcia i zabawy prowadzone są także w języku angielskim.

– Program przedszkola oparty jest na wymogach MEN, ale uwzględnia również elementy programu międzynarodowego IB Primary Years Programme przeznaczonego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat – informuje E. Bujak. – Do dyspozycji dzieci mają między innymi salę plastyczną i nowoczesny plac zabaw. Chcemy, by nasze przedszkole było dla nich ciekawym miejscem.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!