Uczestnicy październikowej edycji Poznań Maraton będą pić na trasie... kranówkę. Poznański Aquanet przygotuje dla biegaczy 80 tysięcy kubków z wodą.

- W Berlinie biegacze piją wodę z wodociągów podczas maratonu od lat, bo dbają o ekologię i mają zaufanie co do jej jakości – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Maratonu.- Polacy nadal są nieufni wobec kranówki, ale poznaniacy nie mają ku temu powodów. Mamy zapewnienie, że dostarczana przez nich woda jest dobrej jakości, zawiera ważne pierwiastki (wapń, magnez) i żadnemu z biegaczy nie powinna zaszkodzić. Muszą się oni po prostu przełamać mentalnie i nauczyć pić tę wodę z przyjemnością.


źródło: x-link

Na starcie poznańskiego maratonu stawi się około 8 tysięcy biegaczy. Będzie to pierwszy bieg w Polsce, na trasie którego uczestnicy pić będą wodę z kranu.

- Przygotowania do obsługi maratończyków trwają od wielu miesięcy. Nasi pracownicy skonstruowali nalewaki, by wolontariusze szybko mogli napełniać kubki – mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka Aquanetu.

Woda czerpana będzie z beczkowozu lub specjalnych pojemników mieszczących tysiąc litrów wody.

Niewykluczone, że wzdłuż trasy Poznań Maratonu ustawione zostaną kurtyny wodne - wszystko będzie zależało od pogody.

Zobacz też:
Poznań Maraton w poznan.naszemiasto.plZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Bieganie

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!