(© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W tym roku najpopularniejsze szkoły wśród gimnazjalistów z Poznania i powiatu poznańskiego to Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny oraz VI, II i V Liceum Ogólnokształcące.

Dotąd do szkół ponadgimnazjalnych zostało przyjętych 6904 absolwentów gimnazjów z Poznania i powiatu poznańskiego. 606 uczniów (w tym 236 z Poznania) nie dostało się do żadnej szkoły. Zabrakło im punktów. Wezmą oni udział w naborze uzupełniającym.

Zobacz też: Likwidacja szkół w Poznaniu


Listy szkół z wolnymi miejscami znajdują się między innymi na stronie WWW, na której prowadzona była rekrutacja, oraz w szkołach. Szczęśliwcy, którym udało się dostać do wymarzonej szkoły, muszą do do godziny 13 w poniedziałek (9 lipca) dostarczyć do niej oryginały swoich świadectw. Potwierdzą oni w ten sposób wolę nauki w wybranej placówce.

Najwięcej gimnazjalistów, 4016, chciało kontynuować naukę w liceach ogólnokształcących . W technikach zaś kształcić chciało się 1951 osób. Najmniej zaś 452 młodych ludzi wybrało szkoły zawodowe.
.
Najpopularniejsze szkołami okazały się w tym roku Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny, VI, II i V Liceum Ogólnokształcące, a także Technikum Komunikacji.

Więcej przeczytasz na stronach "Głosu Wielkopolskiego"
ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY
Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!">Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!