Historia Nowaków, którzy w ubiegłym tygodniu przez trzy dni mieszkali w kilkunastoletnim samochodzie na poznańskich Jeżycach, jeszcze się nie zakończyła. Pojawiają się kolejne osoby, które wyciągają pomocną dłoń.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Historia Nowaków, którzy w ubiegłym tygodniu przez trzy dni mieszkali w kilkunastoletnim samochodzie na poznańskich Jeżycach, jeszcze się nie zakończyła. Pojawiają się kolejne osoby, które wyciągają pomocną dłoń. Po naszym czwartkowym artykule Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu znalazł dla nich tymczasowe lokum w Błońsku pod Wolsztynem. Istnieje jednak szansa, że rodzina już wkrótce znajdzie się we własnym mieszkaniu.

Swoją pomoc zaofiarował bowiem Marian Szydłowski, zajmujący się organizacją tak zwanych domów integracji społecznej. – Wynajmujemy od właścicieli kamienic mieszkania na poddaszu lub sutereny, które są znacznie tańsze – tłumaczy Marian Szydłowski, który pomoże Januszowi Nowakowi również znaleźć pracę. Jeśli rodzina przystanie na tę propozycję, to jest szansa, że w ciągu najbliższych tygodni wprowadzi się do własnego mieszkania.

Przypadkiem tej rodziny, która trafiła na bruk, zajmie się również jedna z poznańskich kancelarii prawnych. – Zgłosił się do nas mężczyzna, który chciał, abyśmy sprawą państwa Nowaków zajęli się na jego koszt – opowiada nam mecenas Piotr Kaczmarek.

Mężczyzna o dramatycznej sytuacji Nowaków dowiedział się z publikacji „Polski Głosu Wielkopolskiego”. Okazało się także, że pan Emil (mężczyzna nie chce podawać swojego nazwiska) zna syna Nowaków, Piotra. – Razem gramy w sieci w różne gry. Stąd właśnie znam Piotra. Ostatnio powiedział, że przez pewien czas go nie będzie, bo idzie do szpitala – wspomina pan Emil. Kiedy prawda wyszła na jaw, znajomy Piotra od razu zaczął działać. Już w piątek rano zadzwonił do adwokata.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!