Były premier rozpoczął swoją wizytę od spotkania na temat Unii Europejskiej, które odbyło się na jednej z poznańskich uczelni. Następnie lider SLD odwiedzi Gimnazjum nr 24, któremu grozi zamknięcie.

Czy Leszek Miller jest w stanie pomóc upadającej szkole i czy to jest właśnie główny cel tej wizyty? Jak się okazuje… nie do końca.

- Zostałem zaproszony przez rodziców i nauczycieli tego gimnazjum, otrzymałem również petycję z 5 tysiącami podpisów w tej sprawie i byłbym zupełnie nie w porządku jeśli bym to zlekceważył - wyjaśnia Miller. - Natomiast chciałbym zaznaczyć, że nie przyjeżdżam do tej szkoły z żadną cudowną receptą. Chcę jednak porozmawiać zarówno z dyrekcją szkoły, jak i z rodzicami by dowiedzieć się jak wygląda polityka rządu centralnego dotycząca zasilania budżetów samorządowych o pieniądze, które użytkuje oświata.

Warto jednak przypomnieć, że powodem likwidacji gimnazjum nie do końca jest czynnik finansowy. Przede wszystkim o zamknięciu decyduje coraz mniejsza liczba uczniów uczęszczających do tej szkoły, co de facto spowodowane jest niżem demograficznym. Szef SLD ma jednak odmienne zdanie.

- Z opinii radnych SLD wiem, że to nie tylko o to chodzi – dodaje premier. - Rodzice mają prawo być zaskoczeni tempem i przypadkowym charakterem tych decyzji oraz brakiem jakichkolwiek konsultacji.

Spotkanie odbędzie się w gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej o godzinie 16.30.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

"coraz mniejsza liczba uczniów uczęszczających do tej szkoły"?! - 405 uczniów w obecnym roku szkolnym i podobna liczba w latch ubiegłych - 15 oddziałów od 2005 roku! To szóste pod względem liczby uczniów gimnazjum w Poznaniu. To także szkoła z licznymi sukcesami - jak się nie wie to proponuję wejść na ich stronę internetową a nie wypisywać bzdury. Nawet prezydent Grobelny takich bzdur nie opowiada!