Jak się okazuje, pasje do gry w piłkę i jazdy na motocyklu można śmiało ze sobą łączyć. Potwierdzeniem tych słów był zorganizowany w sobotę piłkarski turniej halowy.

Mimo że sezon motocyklowy już dawno się zakończył, to bez wątpienia amatorzy jednośladów się nie nudzą. Motocykliści z całej Polski zjechali się, aby pograć wspólnie pograć w piłkę nożną. W sobotnie popołudnie na Sali widowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został rozegrany I Motocyklowy Turniej Piłki Halowej.

- Z tym pomysłem borykałem się mniej więcej od roku – wyjaśniał Tadeusz Suchomski, organizator imprezy. - Jest to pierwszy tego typu turniej piłki halowej motocyklistów. Na początku zgłosiły się dwa kluby następnie cisza i po półtora tygodnia zgłosiło się aż 14 drużyn. Niestety nie wszyscy mogli zagrać. Byliśmy w stanie zorganizować turniej na 12 zespołów podzielonych na trzy grupy.

Do Poznania przyjechali motocykliści z Opalenicy, Łagowa, Lubska, Wrześni, a nawet Warszawy. Jak widać zainteresowanie było dość spore i śmiało możemy liczyć, że za rok odbędzie się kolejna, być może już nawet międzynarodowa edycja.

- Jeżeli pomysł się przyjmie to myślę, że w przyszłym roku zorganizujemy kolejną edycję – dodaje Suchomski. - Mogę się pochwalić, że w przyszłym roku będzie to już turniej o randze międzynarodowej, gdyż prawdopodobnie odwiedzą nas goście z Czech i Niemiec.Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna z Warszawy - Boruta MC Poland, która w rzutach karnych pokonała motocyklistów z Opalenicy - klub Lech 1929 FG.

W turnieju wzięły udział również drużyny: Boxer MC Poland, Born To Ride MC Poland, Nine Six MC Poland, WSCh HOG Poznań, WGLEX, TUR FG Poznań, O.L.K.M. Forest Riders, Black Rider, Orzeł Biały Polish Motorcyclists Union, The Great Seventeen FG Poznań.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kristof (gość)

Impreza przygotowana wzorowo - nie był powodów do najmniejszych narzekań. Atmosfera na hali była gorąca, a ciepły obiad dla zawodników i zimne napoje dla kibiców dopełniły tylko i tak przecież dobrego wrażenia. Pomysł na tego typu rozgrywki okazał się strzałem w dziesiątkę! Duże podziękowania dla Tadeusza oraz Wszystkich którzy przyczynili się do zorganizowania turnieju. Do zobaczenia za rok!