Około 40 przedstawicieli rad gmin i osiedli, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i urzędników debatowało w piątek przy Okrągłym Stole Odpadowym. Wśród nich zabrakło reprezentantów Stowarzyszenia Przyjazna Gmina z Czerwonaka, które protestuje przeciwko budowie spalarni na terenie EC Karolin.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Nikt nas nie zawiadomił o tym spotkaniu, a tym bardziej nie zaprosił – mówi Marek Pietrzyński, radny Czerwonaka i członek stowarzyszenia.
Jest to o tyle zaskakujące, że poza wieloma tematami związanymi z gospodarką odpadami, które wczoraj poruszano, dominującym była właśnie budowa spalarni.
– Miasto nie ma pieniędzy, lokalizacji, rozwiązań komunikacyjnych. Brak jest społecznego konsensusu, oceny wpływu spalarni na środowisko – wymienia Lechosław Lerczak ze Stowarzyszenia My-Poznaniacy. – To do czego mamy się odnosić? Właśnie o te kwestie pytałem podczas piątkowego spotkania. Postulowałem przygotowanie niezależnej ekspertyzy przez specjalistę wskazanego przez organizacje pozarządowe.

Zdaniem Jerzego Juszczyń-skiego, prezesa Wielkopolskiego Okręgu Polskiego Klubu Ekologicznego, gminom z aglomeracji poznańskiej zależy na tym, by spalarnia powstała, jak najszybciej. Wtedy kłopot będą miały z głowy. A przecież wątpliwości związanych z tą inwestycją jest wiele.Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Nick (gość)

Sondaż jest w sposób oczywisty sfałszowany, nie znam nikogo mieszkającego w gminie Czerwonak i Swarzędz kto popierałby budowę tak ewidentnie trującej i ekonomicznie nieuzasadnionej inwestycji jaką jest spalarnia. Może ktoś zrobi prawdziwy sondaż z urną do głosowania i dowodami osobistymi z zameldowaniem, a zobaczymy kto ma rację!