Tygodnik „Przekrój” przygotował pierwszy w Polsce ranking miast przyjaznych obywatelowi. Najwyższą ocenę łączną uzyskał Poznań, który wyprzedził Rzeszów i Kraków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W rankingu wzięto pod uwagę takie czynniki jak średnie dochody na członka rodziny, poziom bezrobocia, transport w mieście, liczbę dzieci przypadających na jedno miejsce w żłobku i przedszkolu, poziom przestępczości, ceny mieszkań, długość ścieżek rowerowych, a także liczbę mieszkańców przypadających na jedną salę kinową, teatr, operę czy filharmonię.

O zwycięstwie Poznania zadecydowało to, że spośród pozostałych miast miał stosunkowo mało słabych punktów. Nasze miasto w większości kryteriów uzyskiwało dość wysokie oceny, a najlepsze okazało się w zaledwie dwóch: najniższym poziomie bezrobocia (1,7 proc.) i czasu oczekiwania na rejestrację działalności gospodarczej, ale pod tym względem najwyższą notę otrzymało kilka miast.

Łącznie Poznań zdobył 396 punktów i o 12 wyprzedził Rzeszów, a o 17 Kraków. Wrocław był czwarty (373 pkt.), Gdańsk szósty (364 pkt.), a Warszawa dopiero dwunasta (341 punktów).

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    maajkaa

    :). zgadzam się z tą opinią i wcale nie dlatego, że tak napisali w moim ukochanym "Przekroju" ;)