W piątek w Poznaniu po raz pierwszy zorganizowano Noc Biologów. Część wydarzeń zorganizowano w Ogrodzie Botanicznym UAM.

Warsztaty dla dendrologów, konkurs wiedzy botanicznej i wycieczki po Ogrodzie i w szklarniach niedostępnych na co dzień dla zwiedzających – to wszystko w piątek w poznańskim Ogrodzie Botanicznym w ramach Nocy Biologów.

Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także liceów uczestniczyła w piątek w licznych zajęciach prowadzonych przez pracowników Ogrodu Botanicznego UAM. W południe na terenie Ogrodu można było spotkać m.in. dzieci zwiedzające szklarnie czy uczące się rozpoznawania drzew iglastych i liściastych.- W ramach Nocy Biologów chcemy pokazać dzieciom, że rośliny żyją cały rok, także zimą. Dlatego zorganizowaliśmy dla nich m.in. wycieczki po szklarniach, do których goście Ogrodu na co dzień nie mają wstępu – mówi Justyna Wiland-Szymańska, dyrektor Ogrodu Botanicznego UAM.

Naukowcy i studenci z Wydziału Biologii UAM, którzy zorganizowali Noc Biologów, większość wydarzeń zaplanowali w Collegium Biologicum na Morasku. Tam do późnego wieczora odbywać się będą liczne pokazy, wycieczki oraz warsztaty.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!