Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich trwa w najlepsze. W marcu lub kwietniu przyszłego roku będą mogli z niej skorzystać pierwsi czytelnicy. Zajrzeliśmy do wnętrza, gdzie trwają prace wykończeniowe. Zobaczcie zdjęcia.

Do nowego skrzydła wejdziemy za pomocą szklanego łącznika przez historyczny budynek biblioteki lub osobnym wejściem od strony Alei Marcinkowskiego. Na parterze znajdzie się część komercyjna, kawiarnia z prasą i dostępem do internetu oraz księgarnia i galeria sztuki.

Na pierwszym piętrze będzie wypożyczalnia, na drugim czytelnia, a na trzecim dział zbiorów specjalnych. Piętra IV i V przeznaczone zostaną na magazyny. Ponadto, pod budynkiem znajdzie się parking podziemny na około czterdzieści samochodów.

Zobacz także: Biblioteka Raczyńskich zostanie otwarta z drobnym opóźnieniem [ZDJĘCIA]

Czytaj więcej o rozbudowie Biblioteki Raczyńskich
ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY
Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!">Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!