Hipolit Cegielski już spogląda na poznaniaków i gości - w piątek u zbiegu ulic Św. Marcin i Podgórnej stanęła na cokole rzeźba poznańskiego społecznika. -

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sprawdziliśmy, patrząc na nią z różnych stron, z bliska i z oddalenia: świetnie się prezentuje - zapewniał Marian Król, prezes Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.
W czasie stawiania postaci, patrona najbardziej znanych poznańskich zakładów, przy cokole gromadzili się liczni obserwatorzy, w tym młodzież ze szkoły noszącej imię Cegielskiego.

Nazwisko Cegielskiego kojarzy się z Poznaniem, tym dziwniejsze jest więc to, że dotąd ta postać nie doczekała się w mieście żadnego pomnika. Teraz już stoi, przy czym jego oficjalne odsłonięcie odbędzie się 19 września o godzinie 13.
- Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich, którzy kochają Poznań i identyfikują się z jego symbolami - mówi Krzysztof Jakubik, autor pomnika. - Wierzę, że ten nowy obiekt stanie się atrakcją turystyczną.

Jednocześnie jeszcze w tym roku będzie można się więcej dowiedzieć o samym Cegielskim. Na przełomie października i listopada przy pomniku stanie kiosk multimedialny, w którym prezentowane będą nie tylko informacje o samym Cegielskim, ale także o wczorajszym postawieniu pomnika i nadchodzącym uroczystym odsłonięciu.

Pomnik ma dwa i pół metra wysokości, i ufundowało go społeczeństwo, wpłacając dobrowolne składki, zbierane przez Komitet Honorowy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!