Małe labradory czekają na swoich opiekunów Małe labradory czekają na swoich opiekunów

Małe labradory czekają na swoich opiekunów (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poszukiwani są wolontariusze chętni do zaopiekowania się na rok labradorami. Trafią do nich dwie kilkutygodniowe czarne suczki. Psy mają w przyszłości być opiekunami osób niewidzących. – Powinny to być osoby z Poznania – wyjaśnia Danuta Grzybkowska, prezes Fundacji Labrador Pies Przewodnik.

Wolontariusz będzie się opiekował psem przez 14 miesięcy, później zwierzę trafi pod opiekę profesjonalnego instruktora, który będzie go układał na potrzeby przyszłego właściciela. Do zadań wolontariusza natomiast należeć będzie socjalizacja psa – wychodzenie z nim na spacery, oswajanie z ruchem ulicznym, jazda tramwajami i autobusami. Wszelkie koszty związane z utrzymaniem psa ponosi Fundacja Labrador.

– Osoba, która zdecyduje się na opiekę, musi jednak zdawać sobie sprawę, że wychowuje psa dla innych – mówi szefowa fundacji. – Po roku trzeba się będzie ze zwierzęciem rozstać.
Psy w 6. i 12. miesiącu życia będą miały przeprowadzane testy – zdrowotne i psychologiczne – przydatności do służenia osobie niewidzącej. Dopiero, gdy wykażą one, że wszystko jest w porządku, będą pracowały pod okiem instruktora. Najlepszymi kandydatami są osoby, które nie pracują w pełnym wymiarze godzin, nie mają malutkich dzieci.

Informacje dotyczące opieki nad psami dostępne są na stronie www.fundacja.labrador.pl lub pod numerami telefonów 0-502 565 399 oraz 502 435 939.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!