W Przedszkolu nr 186 mieszczącym się na osiedlu Stare Żegrze powstaje oddział dla dzieci Romów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Z propozycją uruchomienia oddziału dla dzieci romskich zgłosiła się do nas Fundacja "Bahtałe Roma" - mówi Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. - Wcześniej uruchomiliśmy szkołę dla Romów, która ma swoją siedzibę w XI Liceum Ogólnokształcącym.

Aktualnie trwają przygotowania w placówce, do której będą chodzić dzieci romskie w wieku od trzech do sześciu lat.
- Sala jest już gotowa, w pełni wyposażona i czeka na przyjęcie dzieci - mówi Elżbieta Przybylak, inspektor ds. przedszkoli z Wydziału Oświaty. - W tym roku będzie to pilotażowa grupa dla 25 dzieci, której zajęcia odbywać się będą popołudniu.

Przez pięć godzin - zgodnie z podstawą programową - dzieci uczestniczyć będą w takich samych zajęciach jak wszystkie przedszkolaki.
- W celu lepszej adaptacji nauczycielkę wychowania przedszkolnego wspierać będzie asystentka romska zatrudniona przez fundację "Bahtałe Roma". Ma to pomóc dzieciom w lepszej komunikacji, bo nie wszystkie dzieci mówią płynnie po polsku - dodaje Elżbieta Przybylak.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!