„Po pierwsze – nie szkodzić”, „Szczepienia noworodka – rosyjska ruletka”, „Bezpieczne szczepienia – czy na pewno?” – to główne hasła z transparentów uczestników protestu przeciwko obowiązkowym szczepieniom i ich cenzurze.

Mimo że ze względu na ilość protestujących osób tą niewielką pikietę można było uznać za symboliczną, to z pewnością przyświecający jej cel bez wątpienia ma ogromne znaczenie dla rodziców wielu dzieci.

Tak naprawdę wszystko zaczęło się w 2011roku w Belgii, kiedy to dwumiesięczna Stacy Sirjacobs zmarła tydzień po zaszczepieniu pierwszą złożoną szczepionką. Od tego czasu jej rodzice desperacko walczą o ujawnienie przez szpital wyników autopsji i powodu śmierci ich dziecka. Jak się okazuje równie smutna i tragiczna historia miała miejsce także w Polsce.
Zobacz też: Czerniak: Nie upadną badania nad szczepionką

- Kubuś Skalik został standardowo zaszczepiony w pierwszej dobie swojego życia szczepionką przeciwko gruźlicy – tłumaczy Justyna Socha z ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". – Zaraz pojawiły się powiększone węzły chłonne pod pachą, które zostały natychmiast rozcięte przez chirurga. Rok później chłopczyk w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala i zmarł, okazało się, że powodem śmierci poszczepienna gruźlica mózgu. Rodzice Kuby od ośmiu miesięcy czekają na wyniki sekcji zwłok. To właśnie jest ten element niejawności, który łączy te obie sprawy.

Uczestnicy protestu domagają się przede wszystkim jawności informacji o szczepionkach i wolności wyboru szczepień. Jednak jak potwierdzają uczestnicy sama pikieta to nie wszystko.

- Od kwietnia zbieraliśmy podpisy pod petycją do ministra zdrowia w sprawie przymuszania do szczepień – dodaje Socha. – Jak również w tym miesiącu skierowaliśmy apel do parlamentarzystów, który dotyczy również tych samych spraw.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

matka (gość)

Cięzko jest sie wypowiadać w tej kwesti bo sa za i przeciw szczepienia ale mysle ze zawsze sa skutki jakiejkolwiek chemii, a czasem nawet smiertelne ale to fakt ze smiertelnosc spadła ogromnie i jak tu miec zdanie????

222 (gość)

ludzie ! dajcie lekarzom, sanepidom do podpisania deklarację o gwarancjach zdrowotnych po szczepieniu dziecka. nikt tago nie podpisze i macie spokój

INFO (gość)

Kontynuujemy OBYWATELSKĄ AKCJĘ W SPRAWIE PEŁNEJ INFORMACJI I WOLNOŚCI WYBORU SZCZEPIEŃ i zapraszamy wszystkie osoby przeciwne przymusowi i popierające postulaty zawarte w naszym apelu do parlamentarzystów i petycji do Ministra Zdrowia, na pikietę, która odbędzie się 21 kwietnia 2012 r. w Poznaniu pod pomnikiem Starego Marycha na ul.Półwiejskiej o godzinie 12:00.
http://stopnop.pl/stowarzyszenie/dzialania/119-protest2

magda (gość)

sa jeszcze dla takich oszołomów szczepionki i zgłoś sie na te szczepionki tylko nie zbliżaj sie do mnie chodzaca wielka bakterio ,a za leczenie my wszyscy podatnicy płacimy niech nie biora nam na słuzbe zdrowia i bedziemy sie sami decydowac komu zapłacic za leczenie a unas jest bezprawie bo zmuszaja nas do szczepien bez prawa wyboru !!!!!!!!!za leki sami płacimy Panstwo tylko nakazuje nam nie chroni a powinno a przymus to nie wolna Polska tylko oboz kocentracyjny na który nazywam sanepid .Taki organ powinnien pilnowac czystosći i dobrego jedzenia to woli straszyc rodzicow i karac chetni niech sie szczepią na grype rozdaja darmow e szczepionki

magda (gość)

szkoda ze media o takim strajku nas nieinformują tylko zapożno.Poniewaz w kazdym kraju potrafią sfałszować wyniki dla dobra pieniedzy i zysku ze niewiele z sekcji sie dowiedza tym powinni zajać sie prokuratoży tylko gdzie oni są w Polsce wszyscy sa juz skorumpowani???????mój btrat pare lat temu umarł po szczepionce po BCG i co my biedni ludzie nic niemozemy zrobić tak wybraliśmy rządy na swiecie sa skorumpowane bo kasa zadzi swiatem!!!!!!szczepionki obowiazkowe to zagłada ludzkosci inaczej ja nia nazywam eutanazja wszczykną jestes silny przezyjesz słaby odchodzi zmutować chcą nas przeciesz my ludzie jesteśmy sami sobie winni jakich ludzi wybieramy

KRKasperczak (gość)

Szkoda że nie wiedziałem o manifestacji wcześniej na pewno bym przyszedł i ją poparł . Po szczepieniach Zuzi tym świństwem mieliśmy poważne problemy. Dopiero rok po pojawieniu się objawów dowiedziałem się, że pozwoliłem zaaplikować swojemu dziecku dawkę rtęci dożylnie. Jeszcze sam biegłem do apteki kupić szczepionkę, ale byłem głupi. Minęły lata, zanim zdobyłem wiedzę potrzebną do naprawienia szkód.
https://adhdinfo.wordpress.com/2010/08/16/rtec/

Agnieszka (gość) (Szczepan)

Drogi Szczepanie, a co jeżeli dziecko było zaszczepione na gruźlicę i potem nagle zaraża się od pani kucharki w przedszkolu i zaraża resztę dzieci tak jak to było w zeszłym roku w Polsce? A co jeżeli dziecko było zaszczepione na gruźlicę i na tą gruźlicę zmarło tak jak Kubuś Skalik? Standardowe - "to się zdarza raz na 10 zilionów przypadków" i tyle? Ani zdrowia ani życia to dzieciom nie przywróci.

Zdrowia życzę.

Szczepan (gość) (lisic)

Jak pisałem poniżej - pokaż tekst z czasopisma naukowego, takiego wyróżnionego na Journal Citation Report a nie z forum dla obłąkanych szarlatanów!

Szczepan (gość) (lisic)

Nie gościu, żenujący to są ludzie którzy czytają brednie typu "znaki czasu" i publikujących tam rożnej maści pseudonaukowców. Pokaż mi artykuł z poważnego czasopisma medycznego, uznanego w środowisku naukowym to pogadamy.
Pewnie poza wiarą w te bzdury widujesz kosmitów, wierzysz w kalendarz Majów i inne takie, co?

julka (gość)

Czyli da się napisać o czymś rzetelnie, sensownie i bez poszukiwania sensacji. Brawo dla autora tekstu, to najlepsza ze wszystkich relacji z tego wydarzenia.

Sable (gość)

Niedoinformowanym człekiem jesteś, żyjącym w obłudzie z klapkami na oczach - co usłyszysz to robisz,nie przeciwstawiasz się bo tak jest dla Ciebie wygodnie i szerzysz brednie dalej - co Ty wiesz o szczepieniach prócz beblania tego samego co lekarze mający z nich profity? Aha - możliwe,ze sam do tego lobby należysz i przez takie osoby jak w temacie kasa ucieka... Boisz się,że zmaleje w przyszłości liczba chorujących w Twym gabinecie? :) I oto chodzi !! Tacy ludzie jak Ty są epidemią szerzącą obłudne kłamstwa!

lisic (gość)

polecam wszystkim 'świadomym' przeczytanie tego, może wypowiedź światowej klasy naukowca zrobi na was wrażenie, jeśli do tych wypranych móżdżków jeszcze coś dociera...a pewnie jesteście przedstawicielami firm farmaceutycznych bądź też lekarzami mizerotami którzy mają bardzo szerokie horyzonty myślowe http://znakiczasu.salon24.pl/148084,szczepionki-ukrywane-fakty

lisic (gość) (Szczepan)

ehhhh, brak słów na tego typu komentarze, najpierw poczytaj coś na tematy o których piszesz a później coś pisz. polecam prof dr majewską http://znakiczasu.salon24.pl/148084,szczepionki-ukrywane-fakty...aa tak btw widzę, że pranie mózgu robi swoje ;)... żenujące