W najbliższy weekend mieszkańcy Poznania i powiatu będą żegnali lato W najbliższy weekend mieszkańcy Poznania i powiatu będą żegnali lato

W najbliższy weekend mieszkańcy Poznania i powiatu będą żegnali lato (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ostatnie dni wakacji to świetny czas do zabawy, o co zadbali organizatorzy imprez zarówno w Poznaniu, jak i w powiecie. Przyjadą gwiazdy, jak m.in.: zespół Sofa, Natalia Leszcz czy Irena Jarocka, będzie też niesamowity konkurs w rzucie kaloszem.

Już w piątek, na zakończenie letniego programu na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze (o godz. 21) zagra zespół Sofa.
W sobotę (w godzinach 14–21) Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu i Dom Kultury Jędruś organizuje na os. Rzeczypospolitej spotkania country. Od strony ulicy Kruczej powstanie obóz indiański, a gwiazdą wieczoru będzie Paweł Bączkowski i zespół The Super Band (występ o godz. 19).

Tego samego dnia wielkim Latino Show zakończą się koncerty nadwarciańskie. Zabawa rozpocznie się o 20.30 na scenie, na terenie Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo (w razie niepogody w Centrum Wykładowym przy ul. Piotrowo 2).

W niedzielę SM „Osiedle Młodych” zaprasza na pożegnanie wakacji, które odbędzie się w ramach VI Dni Chartowa. W parku na os. Tysiąclecia zaśpiewa Irena Jarocka (godz. 19.30), będą występy zespołów dziecięcych, a dla najmłodszych zagra Teatr Pinezka.

Natalia Leszcz wystąpi z kolei w sobotę, w Galerii Poznań Plaza podczas finału „HELP Summer Tour” (o godzinie 17).
W sobotę lato pożegnają też mieszkańcy Murowanej Gośliny. Tradycyjnie stanie się to podczas gminnych dożynek, które w tym roku odbędą się w Przebędowie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15. W programie występy, loteria i kabaret Grzegorza Stasiaka.

Tego samego dnia zabawić się będzie można w Pecnej, na festynie środowiskowym, z którego dochód przeznaczony jest na szkołę.
W niedzielę warto wybrać się do Świątnik na dożynki, gdzie atrakcją będzie konkurs w rzucie kaloszem. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza w niedzielę (od godz. 11 do 18) na Miodowe Lato w Skansenie w Swarzędzu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!