Nowy gmach Biblioteki Raczyńskich przy al. Marcinkowskiego jest już prawie skończony. Trwają prace wykończeniowe. Zobaczcie najnowsze zdjęcia.

- Biblioteka będzie nowoczesna, skomputeryzowana, z systemami klimatyzacyjnymi i bezpieczeństwa - mówi Wojciech Spaleniak, dyrektor Biblioteki Raczyńskich.

Pierwsi czytelnicy skorzystają z zasobów biblioteki prawdopodobnie w marcu lub kwietniu przyszłego roku. - Wszystko musi działać i być odpowiednio sprawdzone. Najłatwiej postawić gmach, ale najwięcej czasu zajmują prace w jego wnętrzu m.in. układanie specjalnych kabli sieciowych - tłumaczy.

Wykonawcą inwestycji jest Polimex Mostostal, który wybudował m.in. Centrum Chopina w Warszawie.

Czytaj więcej o rozbudowie Biblioteki Raczyńskich

Do nowego skrzydła wejdziemy za pomocą szklanego łącznika przez historyczny budynek biblioteki lub osobnym wejściem od strony Alei Marcinkowskiego. Na parterze znajdzie się część komercyjna, kawiarnia z prasą i dostępem do internetu oraz księgarnia i galeria sztuki.

Na pierwszym piętrze będzie wypożyczalnia, na drugim czytelnia, a na trzecim dział zbiorów specjalnych. Piętra IV i V przeznaczone zostaną na magazyny. Ponadto, pod budynkiem znajdzie się parking podziemny na około czterdzieści samochodów.ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY
Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania i regionu na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!">Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!