W budynku przy ul W budynku przy ul

W budynku przy ul. Szyperskiej mieszczą się sądowe wydziały gospodarcze i pracy (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z powodu kryzysu gospodarczego budowa nowoczesnego gmachu sądu w Poznaniu ma rozpocząć się w przyszłym roku. I może potrwać nawet sześć lat. Tymczasem poznański sąd niedawno wynajął budynek przy ulicy Szyperskiej dla kilku swoich wydziałów.

Miesięczny koszt to ok. 260 tysięcy złotych. Oznacza to, że przez 6 lat na konto właściciela obiektu – dewelopera Dariusza Wechty wpłynie, z tytułu najmu, nawet 19 milionów złotych.
– Nasz budżet dostaje konwulsji. Musimy dokonywać cięć. A budowa sądu ma kosztować 200 milionów złotych – mówił niedawno w Poznaniu Andrzej Czuma, szef resortu sprawiedliwości. – Pieniądze były przeznaczone, ale nie dziwcie się, jeśli wybierając, czy ciąć po uposażeniach sędziów i prokuratorów, czy po inwestycjach, będę ciął po inwestycjach – tłumaczył całą sytuację minister.

Czy zatem w czasie kryzysu najlepszym rozwiązaniem jest wynajem budynków?
– Nie mieliśmy innego wyjścia – przekonuje Jarosław Kaczmarek, dyrektor Sądu Okręgowego w Poznaniu.
– Na nasze ogłoszenie w internecie nie otrzymaliśmy żadnych ofert. Chcieliśmy wynająć od miasta pomieszczenia po prokuraturze przy ulicy 3 Maja – mówi Jarosław Kaczmarek. – Miasto ma jednak inne plany. Chce tam przeprowadzić dwa swoje wydziały. Poprosiliśmy więc o pomoc poprzez wskazanie powstających inwestycji. Najkorzystniejsza z nich była lokalizacja przy ulicy Szyperskiej – dodaje dyrektor poznańskiego sądu.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: